اخباراخبار جهان

نیوزیلند چگونه پس از چند هفته قرنطینه بر COVID-19 غلبه کرد؟

نیوزیلند- CNN: نیوزیلند پس از چند هفته قرنطینه سراسری به هدف خود یعنی توقف شیوع کروناویروس رسید. طی دو روز گذشته، شمار موارد جدید ابتلا در کشور یک رقمی بوده است. طی دوشنبه 27 آوریل، تنها یک مورد جدید ابتلا در کشور ثبت شد. 

اشلی بلومفیلد، مقام ارشد درمانی نیوزیلند گفت: آمار جدید نشان می دهد که ما به هدف رسیده ایم. ما از منشاء شیوع در کشور اطلاع داریم.

دوشنبه گذشته آخرین روز از قرنطینه 5 هفته ای در کشور بود. مقررات قرنطینه به حدی سختگیرانه بود که خانم جاسیندا آردن، نخست وزیر نیوزیلند آن را شدیدترین محدودیت های اعمال شده در تاریخ معاصر نیوزیلند خواند. 

مقامات کشور از سه شنبه 28 آوریل بخشی از محدودیت ها را برچیدند، تا 400 هزار نفر دیگر نیز بتوانند کار را از سر بگیرند. با این اقدام دولت، 75 درصد از اقتصاد کشور بازگشایی شده است.  

شمار مبتلایان در نیوزیلند 1472 نفر و تعداد قربانیان 19 نفر اعلام شده است. 

 

 

آردن تاکید کرد که خطر به کلی رفع نشده است و بازگشایی اقتصادی تدریجی خواهد بود. 

یکی از دلایل موفقیت نیوزیلند در کنترل پاندمی این بود که اولین مورد ابتلا 28 فوریه در کشور مشاهده شد. یعنی بیش از یک ماه بعد از نمایان شدن اولین مورد در آمریکا. دلیل دیگر موقعیت جغرافیایی نیوزیلند، به عنوان یک جزیره دورافتاده است. تعداد پروازهای ترانزیت از نیوزیلند نیز پایین می باشد. دلیل دیگر اینکه نیوزیلند برخلاف آمریکا و همسایه اش استرالیا تنها توسط دولت مرکزی اداره می شود.  

آردن 14 مارچ اعلام کرد که کلیه افرادی که وارد کشور می شوند بایستی به مدت دو هفته تحت قرنطینه خانگی اجباری قرار بگیرند. هنگامی که نخست وزیر 19 مارچ ورود اتباع خارجی به کشور را ممنوع اعلام کرد، 28 مورد ابتلا در نیوزیلند تایید شده بود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!