صفحه اصلی / اخبار / نیاز کودکان زیر چهار سال به حداقل سه ساعت فعالیت بدنی در روز!

نیاز کودکان زیر چهار سال به حداقل سه ساعت فعالیت بدنی در روز!

تورنتو- بر اساس دستورالعمل جدید کارشناسان Society for Exercise Physiology  کانادا، متخصصان اوبیسیتی از بیمارستان کودکان اتاوا و همچنین کارشناسان سازمان غیرانتفاعی ParticipAction، کودکان خردسال حداقل به 3 ساعت فعالیت بدنی در طول روز نیاز دارند.

این دستورالعمل تحت عنوان 24-Hour Movement Guidlines منتشر شده است و حاوی توصیه های مفید می باشد. 3 ساعت فعالیت بدنی روزانه، در طول روز انجام شده و شامل حداقل 1 ساعت بازی و جنب و جوش (رقص، دو و بازی در هوای آزاد) برای کودکان 3 و 4 ساله می باشد. در حالی که قبل از این بازی های پر انرژی برای کودکان زیر 5 سال توصیه نمی شد.

کارشناسان می گویند که کودکان زیر 1 سال که هنوز نمی نشینند و یا چهار دست و پا راه نمی روند، نیز بایستی حداقل 30 دقیقه در روز تحرک مناسب داشته باشند و حداقل نیم ساعت بر روی شکم خوابانده شوند. این 30 دقیقه بایستی در ساعات مختلف روز تقسیم شود. دکتر مارک ترامبله، مدیر گروه تحقیقاتی Healthy Active Living  and Obesity (از بیمارستان اتاوا) می گوید: هرچقدر زودتر بتوانیم در رفتارها و رشد کودکان نفوذ داشته باشیم، نتیجه بهتری خواهیم گرفت. وی افزود: با قرار دادن کودکان زیر 1 سال در وضعیت های مختلف اجازه بدهید که عضلات جلو و پشت خود را تقویت کنند. با خواباندن کودک روی شکم، او مجبور می شود برای نگاه کردن به اطراف از عضلات گردن و پشت استفاده کند.

دستورالعمل جدید، تقریبا مشابه راهنمای قبلی است که در ژوئن 2016 در مورد کودکان و نوجوانان 5 تا 17 سال منتشر شد. به گفته دکتر ترامبله، تنها 13 درصد از کودکان پیش دبستانی (3 و 4 ساله)، با استانداردهای تعیین شده در راهنما مطابقت دارند. 76 درصد از کودکان پیش دبستانی بیش از 1 ساعت در روز را پای تلویزیون و مقابل مانیتور سپری می کنند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *