اخباراخبار کانادا

نگرانی کانادایی ها از سوق داده شدن کشور توسط ترودو به سمت کسری بودجه بیشتر 

 

اتاوا- به نقل از تورنتو سان و بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی جدید Maru/Blue، 59 درصد از کانادایی ها معتقدند دولت فدرال تصمیمات درستی را برای کانادا می گیرد. همین تعداد از شهروندان از تصمیات و سیاست های دولت های استانی شان حمایت می کنند. 

حدود 55 درصد می گویند که دولت فدرال اولویت ها را به درستی در نظر گرفته و 49 درصد نیز معتقدند که دولت در انتخابات خود دقیق بوده و در مورد چگونگی هزینه کردن بودجه منصفانه تصمیم گیری کرده است. 

با این حال، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان به نظرسنجی، یعنی 51 درصد، همچنین می گویند لیبرال ها فقط به مکان ها و افرادی که به آنها رأی می دهند توجه می کنند و نه همه کانادایی ها.

و حتی درصد بیشتر، یعنی 67  درصد، معتقدند که زمان آن فرا رسیده است که بر کاهش هزینه ها تمرکز شود، زیرا کسری بودجه بیش از حد رشد کرده است. 

دو سوم یا 62 درصد از پاسخ دهندگان ریاضت اقتصادی را عامل رکود اقتصادی و از دست رفتن مشاغل دانسته و معتقدند این شیوه با واقعیت جهانی همخوانی ندارد. 57 درصد نیز معتقد بودند زمان کاهش هزینه ها فرا نرسیده است، زیرا 33 درصد یا 10.2 میلیون شهروند بزرگسال کانادایی همچنان به حمایت مالی دولت فدرال نیازمند می باشند. 

 

 

یک شاخص دیگر همچنین حاکی از حمایت 53.5 درصدی از دولت ترودو در تمام استان ها و مناطق به استثنای آلبرتا می باشد. 

این نظرسنجی با شرکت 1515 فرد بزرگسال کانادایی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی از 2 تا 4 اکتبر انجام شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست