اخباراخبار کانادا

نگرانی والدین انتاریویی از کلاس های درس 40 نفره در آستانه موج چهارم پاندمی

در حالی که از امروز تعداد زیادی از دانش آموزان در انتاریو به کلاس های درس باز می گردند، بعضی والدین از شلوغی کلاس ها در آستانه موج چهارم پاندمی ابراز نگرانی می کنند. یکی از معلمان مدارس که نخواست نامش فاش شود در ایمیلی به CTVNews نوشت کلاس او در حال حاضر 38 دانش آموز دارد و تا اکتبر و سازماندهی مجدد کلاس ها، این تعداد تغییر نخواهد کرد.

 بسیاری از والدین نیز در شبکه های اجتماعی با هشتگ UnsafeSeptember2021  به جمعیت 30 یا 40 نفره کلاس های فرزندانشان اعتراض کردند. 

به نوشته CP24، طبق قانون آموزش انتاریو، سقف دانش آموزان در هر کلاس مهد کودک 29 نفر و در کلاس های چهارم تا هشتم، 23 نفر یا کمتر ذکر شده است. در مقطع متوسطه نیز جمعیت هر کلاس نباید از 23 نفر تجاوز کند.

مارکی مک میلان سخنگوی بورد مدارس انتاریو گفت: شلوغ بودن کلاس ها به دلیل ثبت نام بیش از تعداد پیش بینی شده در آغاز سال تحصیلی اتفاق عجیبی نیست. او  افزود: مثل هر سال، تعداد دقیق دانشرآموزان در ماه سپتامبر تعیین می شود تا بعد جهت سازماندهی مجدد کلاس ها و انطباق جمعیت هر کلاس با قانون استان اقدام گردد. فعلا از مدارس خواسته شده هر گونه وسیله اضافی را از کلاس ها خارج کرده و صندلی ها را با حداکثر فاصله ممکن از هم قرار دهند.

با اینهمه، و در حالی که در برنامه بازگشایی مدارس استان هشدار داده شده مدارس آمادگی تعطیلی و بازگشت به آموزش آنلاین در صورت بروز شیوع را داشته باشند، پزشک ارشد انتاریو احتمال تعطیلی کلاس ها را بعید ارزیابی کرد. سخنگوی وزارت آموزش نیز فاصله گذاری بین دانش آموزان را تنها یکی از اقدامات جهت پیشگیری از شیوع توصیف کرد و افزود دولت استانی میلیون ها دلار برای استخدام نیروی بیشتر و همچنین خرید دستگاه های تهویه برای کلاس ها هزینه کرده است.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست