اخباراخبار کانادا

نگرانی صاحبان رستوران ها، بارها و خرده فروشان از عقبگرد استان به فاز1 

 

به گزارش استار، با سرد شدن هوا و افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در انتاریو، رستوران دارها نگران هستند بار دیگر مجبور به بستن درهای فضای داخلی رستوران خود به روی مشتریان شوند.

با اوج گیری دوباره کووید-19، استان انتاریو تعداد افراد مجاز به گردهمایی را در فضای بسته از 50 نفر به 10 نفر، و در فضای باز از 100 نفر به 25 نفر کاهش داد. طبق اعلام اداره سلامت استان، این تعداد در رستوران ها و تالارهای مجاز می تواند افزایش پیدا کند اما مجالس خانگی، حتی اگر توسط یک مجموعه رستورانی اداره شوند، نباید از این تعداد تجاوز کنند؛ چرا که در رستوران ها و تالارهای مجاز، کارکنان ملزم هستند از رعایت دقیق دستورات بهداشتی توسط مشتریان اطمینان حاصل کنند اما در مجالس خانگی احتمال دارد این امر امکانپذیر نباشد.

بازگشت تدریجی محدودیت ها در حالی اتفاق می افتد که انتاریو شاهد افزایش آمار ابتلای روزانه به بالاترین حد از ابتدای تابستان است. روز گذشته 293 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در استان شناسایی شد که اکثر آنها متعلق به سه منطقه تورنتو، پیل و اتاوا بودند. انتاریو روز چهارشنبه، با شناسایی 315 مورد جدید، شاهد بالاترین آمار ابتلا از اوایل ژوئن تا کنون بود.

رایان مالو، مدیر منطقه ای فدراسیون کسب و کارهای مستقل کانادا در انتاریو گفت صاحبان رستوران ها و بارها و همچنین خرده فروش ها همگی از اعمال محدودیت های بیشتر نگران هستند. او گفت: هرچند رستوران دارها بیش از همه نگران هستند، اما مغازه دارها و خرده فروشان نیز می ترسند با بازگشت به فاز 1، در 3 ماه باقیمانده سال هم نتوانند فروش خوبی داشته باشند. آنها در شرایطی هستند که به رونق فروش در ماه های منتهی به سال نو نیاز دارند.

کارل لیتر، معاون امور اجتماعی شورای خرده فروشان نیز گفت در صورت بازگشت به فاز 1، بسیاری از فعالان صنعت غذا در معرض خطر جدی قرار می گیرند. او گفت برای بسیاری از مشاغل دیگر رمقی برای ادامه باقی نمانده و بازگشت تعطیلی های گسترده تیر خلاص را به آنها خواهد زد.

 

 

مورگان، صاحب رستوران میپل لیف تاورن، گفت: در حال حاضر برای رعایت فاصله گذاری با 60 درصد ظرفیت قبل در فضای داخلی کار می کنیم. این ظرفیت ما را سرپا نگه می دارد. اما اگر دوباره به فروش بیرون بر محدود شویم، در بهترین حالت فقط 10 درصد درآمد سابق را کسب خواهیم کرد. با این روند، در حالی که سال گذشته با 14 نیرو کار می کردیم، اکنون با 8 نفر رستوران را اداره می کنیم و در صورت  بازگشت محدودیت ها، نهایتا 3 نفر برای انجام همه کارهای رستوران کافی خواهد بود.

یکی دیگر از مشکلات رستوران دارها در صورت محدود شدن به بخش بیرون بر، 30 درصد حق الزحمه ای است که باید به سرویس هایی مانند UberEats و Skip the Dishes بپردازند.

رستوران داران معتقدند خدمات این شرکت ها زمانی برای رستوران ها ارزشمند هستند که 20 تا 30 درصد درآمد آنها را به خود اختصاص بدهند نه 80 تا 90 درصد را. آنها تخمین می زنند با محدود شدن دوباره به فروش بخش بیرون بر، این حالت چندان بعید نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست