اخباراخبار کانادا

نگرانی شهروندان تورنتو از کاهش استفاده از ماسک همزمان با بازگشایی استان

 

به گزارش blogto، استفاده از ماسک در این مقطع زمانی توسط مقامات بهداشت و سلامت پیوسته توصیه شده است. اما بعضی از مردم، کاهش محدودیت ها در انتاریو را نشانه عدم نیاز به استفاده از ماسک تلقی کرده اند. شبکه های اجتماعی مملو از شکوه و گلایه شهروندان تورنتو مبنی بر عدم استفاده کافی از ماسک در مکان های عمومی است.  

برای مثال قسمت هایی از بلوار Lakeshore برای پیاده روی و دوچرخه سواری باز شده اما تعداد زیادی از مردم بدون ماسک در این بلوار تردد دارند. هرچند هوای بهاری چند روز اخیر در تورنتو در عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم بی تاثیر نبوده اما بعضی شهروندان می گویند حداقل می توان با ماسک از هوای خوب و حضور در کنار دیگران لذت برد.

از این جهت، داون تاون بدترین وضعیت را دارد به طوری که شاید اصلا نتوانید از خیابان های کینگ و کوئین، بدون رد شدن از کنار حجم انبوه عابرانی که هیچ اصراری به حفظ فاصله ندارند و ماسکی هم به صورت نزده اند، عبور کنید. بر اساس یک نظر سنجی غیر رسمی در تورنتو از 372 نفر شرکت کننده تنها 22 نفر از ماسک استفاده می کردند. به نظر می رسد با کاهش محدودیت ها، استفاده از ماسک نیز کاهش محسوسی در تورنتو داشته است. 

علاوه بر خیابان ها، وسایل حمل و نقل عمومی نیز وضعیت بهتری ندارد. هرچند استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس اجباری نیست، اما بسیاری از شهروندان از این وضعیت ابراز نگرانی کرده اند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!