صفحه اصلی / زنان / نگاهی به پیوند بین کیت و مگان  

نگاهی به پیوند بین کیت و مگان  

به نظر می رسد که رابطه صمیمانه ای بین دو جاری جوان ایجاد شده و آنها بیش از هر زمان به یکدیگر متکی خواهند بود.

***

مگان مارکل طی سومین حضور رسمی اش به عنوان عضو جدید خاندان سلطنتی انگلستان، رفتاری کاملا حرفه ای داشت، البته درست تا قبل از اینکه قلم یک دختر 10 ساله را بگیرد و به او امضاء بدهد. البته امضاء به اضافه نقاشی قلب و happy face!

کیتلین کلارک، یکی از هزاران نفری که 18 ژانویه برای خوش آمد گویی به مگان و نامزدش شاهزاده هری در کاردیف – ولز گرد هم آمده بودند با خوشحالی گفت: هرگز قبل از این از یک عضو خانواده سلطنتی امضاء نگرفته بودم!

خوب علت این است که آنها به هیچ کس امضاء نمی دهند! این را احتمالا جاری مگان یعنی کیت میدلتون (دوشس کمبریج) چندین سال قبل آموخته بود. آن هم از استادی به نام ملکه الیزابت.

یکی از ساکنان شهر زادگاه کیت یعنی Bucklebury در مورد او می گوید: کیت سال ها زیر بال و پر ملکه قرار داشت و از او آموخت که به عنوان همسر پادشاه آینده انگلستان چگونه باید رفتار کند.

اما مگان قرار نیست، ملکه آینده انگلستان باشد. برخلاف کیت که همسرش (شاهزاده ویلیام)، ولیعهد انگلستان می باشد و پس از پدرش (چارلز) تخت پادشاهی را بر سر خواهد گذاشت، همسر مگان (شاهزاده هری) بر اریکه پادشاهی تکیه نخواهد زد.

کیت که زمانی نه چندان دور، خود در کسوت کارآموز راه و رسم زندگی اشرافی را آموخت، حال به عنوان مربی و استاد مگان، به او در کسب آمادگی جهت روز ازدواج اش (19 ماه مه 2018) و انتقال از دنیای عوام به دنیای اشراف کمک خواهد کرد. کمک های کیت (کاترین) از چشم شاهزاده هری پنهان نمانده و او قدردان همسر برادرش می باشد. یکی از افراد نزدیک به مگان، او را زنی مودب و مهربان که همه را شیفته خود می کند توصیف کرده و می گوید: مسلما کیت و مگان دوستان خوبی برای همدیگر خواهند بود.

این اولین بار پس از سال های 1980 و دوستی دو جاری جوان خاندان سلطنتی یعنی پرینسس دایانا و سارا فرگوسن (دوشس یورک) است که رابطه بین جاری ها بار دیگر در کانون توجه انگلیسی ها قرار گرفته است. هنگامی که سارا فرگوسن با شاهزاده اندرو در سال 1986 ازدواج کرد، به سرعت بین او و دایانا که سبب آشنایی این زوج با یکدیگر شده و از حامیان آنها به شمار می آمد، رابطه دوستی صمیمانه و نزدیکی برقرار شد. کن گوف، عکاس سابق خاندان سلطنتی می گوید: آنها دو زن جوان بیست و چند ساله بودند که از مصاحبت یکدیگر لذت می بردند.

کیت و مگان، هر دو 36 ساله، با توجه به همسایه بودن (هر دو در مجموعه کاخ های کنزینگتون زندگی می کنند)، مسلما به کمک یکدیگر نیاز خواهند داشت. بخصوص مگان بی تجربه در نشست و برخاست با اشراف.

فرگی (سارا فرگوسن) درباره ابتدای ورودش به خانواده سلطنتی و مقررات دست و پا گیری که می بایست رعایت می شد، می گوید: تا قبل از آن بدون تامل و تفکر از درب وارد و خارج می شدم. اما بعد از ازدواج مجبور می شدم، منتظر بمانم تا فلانی و فلانی پیش از من وارد و خارج بشوند. مگان هم با این مقررات روبرو شده ولی به مرور عادت خواهد کرد.

کیت و مگان، مسیر کاملا متفاوتی را برای رسیدن به کاخ سلطنتی انگلستان طی کرده اند. کیت با نام کامل کاترین الیزابت میدلتون، دوران کودکی اش را در رفاه و آرامش و در خانواده ای صمیمی و مهربان، سپری کرد. مایکل میدلتون (پدر کیت)، ریشه های اشرافی داشت و از ثروت موروثی برخوردار بود. او با استفاده از ثروت خانوادگی، بیزنسی را راه اندازی کرد که ارزش آن حدود 30 میلیون پوند برآورد شده است. کیت  در 19 سالگی و در حین تحصیل در رشته هنر و تاریخ در دانشگاه سنت اندروز – اسکاتلند با همدوره ای اش شاهزاده ویلیام آشنا شد.

در آن سوی اقیانوس، دقیقا در فاصله 5 هزار و 422 مایلی کیت، دخترک دیگری از پدر سفیدپوست و مادر سیاهپوست، چشم به جهان گشود. مگان با نام کامل راشل مگان مارکل، که والدین اش (توماس مارکل و دوریا راگلند) در دوران کودکی مگان از یکدیگر جدا شده بودند، در دانشگاه نورت وسترن – ایلینویز، در رشته بازیگری تحصیل کرده و کنشگر حقوق زنان بود. تا هنگام آشنایی مگان و هری در جولای 2016، مارکل به عنوان بازیگر نام و آوازه ای برای خود کسب کرده و تجربه طلاق را پشت سر گذاشته بود. مگان در سال 2013 از همسر تهیه کننده اش ترور انگلسون، جدا شد.

مگان مارکل در مقایسه با کیت میدلتون باتجربه تر و پخته تر بود. او در یکی از سخت ترین حرفه های جهان مشغول کار بود و چه در دوران کودکی و نوجوانی و چه در بزرگسالی، فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده بود. در حالی که کیت، زندگی آرام و بی سر و صدایی را سپری کرده بود. کیت پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه و پس از رابطه عاشقانه دو ساله با ویلیام، با ولیعهد جوان ازدواج کرد.

اما مگان پس از فارغ التحصیلی و دریافت دو مدرک لیسانس در رشته های نمایش و روابط بین الملل، شغلی نیمه وقت در برند Jigsaw پیدا کرد و پس از مدتی در سفارت آمریکا در بوینس آیرس مشغول کار شد. با این حال علاقه اصلی او بازیگری بود. او کار در تلویزیون را در مسابقه مشهور تلویزیونی Deal or No Deal آغاز کرد و چند سال بعد با سریال پربیننده Suits به شهرت رسید.  

کیت در سال 2011 با ویلیام ازدواج کرد و مگان نیز 5 ماه بعد با ترور انگلسون ازدواج کرد. اما برخلاف ازدواج کیت و ویلیام، زندگی زناشویی مگان و ترور دوام نداشت و کمتر از دو سال بعد به شکست انجامید.

مگان در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از حامیان هیلاری کلینتون محسوب می شد. او در عین حال از منتقدین خروج انگلستان از اتحادیه اروپا به شمار آمده و ترامپ را <ضد زن> توصیف می کرد. اما از این پس، بر اساس مقررات حاکم بر خاندان سلطنتی، نمی تواند بصورت علنی در مورد مسایل سیاسی، حتی امور سیاسی انگلستان و آمریکا و همچنین شخصیت های سیاسی اظهار نظر کند. مگان تا قبل از نامزدی با شاهزاده هری، به عنوان سفیر سازمان ملل در امور زنان و همچنین بنیاد خیریه World Vision، فعالیت می کرد. اما باید فعالیت های کنشگرانه سیاسی را کنار گذاشته و نیرویش را وقف فعالیت های انساندوستانه ای که شاهزاده هری در آنها شرکت دارد، متمرکز کند.

مگان و کیت، زنانی کاملا متفاوت از یکدیگر می باشند. کیت به دلیل موقعیت ممتاز خود به عنوان همسر پادشاه آینده انگلستان، با بسیاری از شخصیت های طراز اول ملاقات می کند، اما با هیچکدام از آنها رابطه دوستی ندارد و در واقع تنها رابطه اش را با برخی از دوستان نزدیک دوران دانشجویی اش حفظ کرده است. در مقابل مگان مارکل از مصاحبت و رفت و آمد با شخصیت های ثروتمند و ستاره های عالم سرگرمی سازی لذت می برد. دوستان صمیمی مگان را سرنا ویلیامز (قهرمان بلامنازع تنیس زنان)، پریانکا چوپرا (ستاره سینما و تلویزیون) و میلی مکینتاش (بازیگر Made In Chelsea) تشکیل می دهند.

سبک و استایل جاری های جوان نیز با یکدیگر متفاوت است. هرچند انتظار می رود که مگان مجبور به خداحافظی با استایل مورد علاقه اش یعنی سبک اسپورت، شلوار جین و تی شرت بشود.

پس از نامزدی کیت و ویلیام، سه ماه طول کشید تا کیت در اولین مناسبت رسمی در کنار ویلیام ظاهر شود. در حالی که مگان، 4 روز پس از اعلام رسمی خبر نامزدی اش با هری، در کنار وی به ناتینگهام سفر کرد.

مگان پس از ازدواج با هری، به عضویت بنیاد سلطنتی یا Royal Foundation در خواهد آمد. سازمان خیریه ای که توسط ویلیام، کیت و هری اداره شده و عمدتا در زمینه حمایت از سلامت روانی نظامیان سابق، فعالیت می کند.

 

<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *