صفحه اصلی / مقالات / نگاهی از درون به زندگی زناشویی ملانیا و دانلد ترامپ

نگاهی از درون به زندگی زناشویی ملانیا و دانلد ترامپ

تا هشتم نوامبر سال گذشته که دانلد ترامپ هنوز به ریاست جمهوری آمریکا برگزیده نشده بود، ازدواج با او برای همسرش ملانیا به مفهوم داشتن قصری زرین در خیابان پنجم نیویورک، اما به بهای ساختن با تحقیرها و بی نزاکتی های شوهرش بود. ولی از آن روز به بعد اوضاع به کلی تغییر کرده است. زیرا به ناچار باید نقش بانوی نخست کشور را ایفاء کند. به عبارت دیگر زنی که به شدت روحیه خصوصی و خلوت گرایانه دارد، از روی ناچاری و به سبب ازدواجش زیر ذره بین جامعه قرار گرفته است.

تظاهر به داشتن زندگی خوب و سالم

رؤسای جمهور دست کم برای ظاهرسازی هم که شده، معمولا نشان می دهند که زندگی زناشویی شان  خوب و سالم است. کمااینکه هیلاری و بیل کلینتون هم برغم مشکلاتی که داشتند، رفتارشان در ملأعام بگونه ای بود که نشانگر این باشد، که زندگی شان برهه های خیلی خوبی هم دارد. اما چنین امری از همان لحظات نخست مراسم آغاز ریاست جمهوری دانلد ترامپ، در مورد وی و همسرش صدق نکرده است. کمااینکه زمانی که وارد کاخ سفید می شدند و میشل و باراک اوباما منتظر استقبال از آنها بودند، دانلد ترامپ از خودروی مربوطه پیاده شد، و در حالی به سمت پله ها رفت، که ملانیا را به حال خود رها کرده بود. حال آن که اوباما، بوش و کلینتون، در چنین روزی به همراه همسران خود گام برداشتند.

 

حالت اندوهبار ملانیا در نخستین رقص رئیس جمهور و بانوی نخست، بالا بردن تابلوی ملانیا را آزاد کنید در راهپیمایی بزرگ زنان برعلیه دانلد ترامپ و… نشانه های دیگری از رفتار توهین آمیز ترامپ در برابر همسرش و واکنش جامعه به آن است. بگونه ای که بسیاری ملانیا را تنها همسری تزیینی/ دکوری و مودب تلقی می کنند. اما جالب تر اینکه برخی از آشنایان این زوج مانند ویلیام ایوبنکز که مراسم شکرگزاری را همراه آنها در مارا لاگو (ویلای بزرگ و مجلل 22 جریبی شان در ساحل پالم فلوریدا) گذراند، اظهاراتی در مورد ایشان به زبان می آورند، که می توان آن را برای ملانیا در ضرب المثل معروف داشتن طشت طلای پر از خون دل خلاصه کرد. زیرا از ایفای این نقش که پا عقب بکشد و بگذارد شوهرش وسط صحنه را به خود اختصاص دهد، و… لذت می برد.

برخی دیگر از دوستانشان نیز بر این باورند، که حتی اظهارات دانلد ترامپ در مورد نقل مکان همسر و پسرش به کاخ سفید پس از پایان سال تحصیلی جاری، برای ملانیا ابدا لذتبخش نیست.

البته اظهارات دانلد ترامپ و ظواهر امر هم کاملا نشانگر درست بودن این باورهاست، و اینکه احترام چندانی برای همسرش قایل نیست. کمااینکه زمانی که در برنامه تلویزیونی لری کینگ شرکت کرد، در حالی که ملانیا نیز در کنارش بود، گفت که تنها یک بار به زادگاه وی (اسلووانی) سفر نموده است. در آن هنگام هم تنها 13 دقیقه در آنجا ماند، و پس از سلام و علیک با والدین ملانیا، به آمریکا بازگشتند. اما سرانجام خانواده وی را به نیویورک آورد، که از آن هنگام به این سو در بیشتر ایام سال در این شهر به سر می برند.

 

نمونه خاصی از ازدواج

دانلد ترامپ پس از هفت سال رابطه با ملانیا سرانجام در سال 2005 در یک مراسم افسانه ای در مارا لاگو با او ازدواج کرد. مراسمی که در آن بسیاری از طراز اول های عالم سرگرمی سازی و بازرگانی حضور داشتند.

از همان ابتدا ملانیا به عنوان همسر در قالب سخنگوی موفقیت های ادعایی شوهرش فرورفت. موفقیت هایی که دانلد ترامپ خیلی دوست دارد، همه در مورد آنها بگویند و بشنوند. اما افرادی مانند مایکل دو آنتونیو نویسنده کتاب حقیقت در مورد ترامپ بر این باورند، که در واقع وی این تحسین ها را در دهان همسرش می گذارد. کمااینکه این نویسنده خاطرنشان می کند: یک بار ترامپ در حضور من به ملانیا گفت، به او بگو من واقعا شوهر خوبی هستم. اما ملانیا به وی نگاه کرد. ترامپ دوباره حرفش را تکرار نمود. این بار ملانیا گفت، بله او واقعا شوهر خوبی است. به عبارت دیگر در واقع این سخنان از دهان او بیرون کشیده شد.

شش ماه پس از ازدواج این زوج ملانیا که 35 سال داشت، باردار شد. یکی از افرادی که به خانه این دو رفت و آمد داشت، می گوید ترامپ تنها به این شرط با داشتن بچه موافقت کرد، که ملانیا دوباره اندام خود را به شکل پیشین برگرداند. ملانیا هم قول داد، که همه چیز به حال عادی بازخواهد گشت. از دیدگاه این فرد رد و بدل شدن چنین سخنانی بیش از آن که به مکالمه یک زن و شوهر شباهت داشته باشد، مانند یک معامله بود. کمااینکه در دوران بارداری ملانیا نیز، از احوالپرسی های شوهرانه و احراز اطمینان از اینکه زن باردار زمین نخورد، اثر و خبری وجود نداشت.

 

هاوارد استرن شخصیت سرشناس رسانه ای آمریکا نیز می گوید، به موازات افزایش شهرت دانلد ترامپ این نوع روابط نیز شدیدتر می شد. کمااینکه ترامپ بی پروا می گفت، که ظاهر ملانیا برایش اهمیت زیادی دارد. مثلا یک بار به شوخی خاطرنشان کرد اگر روزی او در تصادف شدید اتومبیل آسیب دیده باشد، تا جایی که سینه هایش صدمه نبینند، همچنان وی را دوست خواهد داشت.

بسیاری از زنانی که به شکلی در دوران پس از ازدواج دانلد ترامپ با ملانیا با او سر و کار داشته اند، می گویند همچنان از هر فرصتی برای ناخنک زدن به زنان دیگر سوء استفاده می کرده است. مثلا ناتاشا استویناف خبرنگار نشریه مردم (پیپل) خاطرنشان می کند که وقتی در سال 2005 برای گفت و گو با این زوج به مارا لاگو رفته بود، پس از آن که ملانیا از اتاق خارج شد، دانلد ترامپ این خبرنگار را به دیوار چسباند، و زبانش را در دهان او فرو کرد. اما خود ترامپ همه این اظهارات را رد می کند.

یکی از افرادی که خلأهای زندگی ملانیا را پر می نماید و به آن مفهوم می بخشد، پسر 11 ساله اش بارون است. پسری دوست داستنی با رفتاری مناسب که نشانه این می باشد، ملانیا مادری خوب و شایسته است. دانلد ترامپ هم تاکنون دست کم 150 هزار دلار به مدرسه بارون کمک مالی کرده است.

کاخ سفید

بدیهی است که دانلد ترامپ با ورود به کاخ سفید، توقع بیشتری از همسرش دارد. اما جالب اینکه در خلال 17 ماه مبارزه انتخاباتی وی برای احراز سمت کنونی، ملانیا برغم سایر همسران سیاستمداران، به ندرت شوهرش را در این مبارزات همراهی می کرد. البته زمانی که مسایلی مانند مهاجرت غیرقانونی اش مطرح می شدند، با رسانه ها گفت و گو، و از خود و شوهرش دفاع می نمود. اما در مجموع رفتارش بگونه ای بوده، که به نظر نمی رسد علاقه ای به نقل مکان به کاخ سفید داشته باشد. اسکات برگ نویسنده سرشناس کتاب های پرفروش و برنده جایزه پولیتزر می گوید: اینک یک ملت نمی داند، ممکن است بانوی نخست چه نقشی ایفاء کند. اگر اصولا چنین کاری بکند. احتمالا شوهرش هم مثل بقیه است.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *