مقالاتمقالات اجتماعی

نومهاجران چگونه می توانند زمستان کانادا را به سلامت پشت سر بگذارند؟

لیسا اوانز- روزنامه نگار مستقل

احتمالا شما خواننده گرامی نیز شنیده اید، که می گویند کانادا تنها دو فصل زمستان و ساخت وساز دارد.

یا اینکه مردم به سبب بوران (برف توام با طوفان)های شدید در خانه هایشان گیر می افتند. در عین حال بدیهی است که  تحمل زمستان های سرد و طولانی این کشور زیبا، برای نومهاجران مشکل تر باشد.

آنچه در ادامه می آید، چهار روش بسیار خوب و کارا برای این نومهاجران است. آنها می توانند با مدنظر قرار دادن این چهار مورد نه تنها زمستان کانادا را به سلامت پشت سر بگذارند، بلکه از این فصل لذت هم ببرند.

 

  • هزینه کردن برای لباس های گرم

 

وقتی رناتا کرسونی از برزیل به کانادا آمد، می ترسید خانواه اش نتوانند از نخستین زمستان کانادا جان بدر ببرند. کمااینکه می گوید: در پارک با سایر مادران صحبت می کردم، تا ببینم باید زمستان برای پسر پنج ساله ام چه لباسی بخرم، که بتواند زنده بماند. کمااینکه درنهایت برای همه اعضای خانواده کاپشن چرمی، کت پشمی، دستکش، کلاه، شال گردن و پوتین های بسیار گرم، خریدم.

اظهارات این خانم بزرگنمایی نیستند. زیرا ابتیاع لباس مناسب برای زمستان های سرد و طولانی کانادا از مهم ترین ضروریات است. چراکه در هنگامی که هوای بیرون خانه یخبندان می باشد، درون آن گرم است. بنابراین باید هنگام خروج از خانه چند لایه لباس پوشید. لباس هایی که باید کیفیت خوب و مناسبی هم داشته باشند.

 

  • لذت بردن از زیبایی زمستان

 

البته تردیدی وجود ندارد، که زمستان با مسایل ناخوشایند همراه است. کمااینکه گاهی لازم می شود، برای پاک کردن لایه یخ روی شیشه جلوی اتومبیل 10 دقیقه تمام وقت صرف کرد. اما در همین زمستان های سرد و طولانی کانادا زیبایی آرامش بخشی هم نهفته است. کمااینکه وقتی رزی مک کینلی از بریتانیا به انتاریو کوچ نمود، فکر می کرد زمستان کانادا مانند زادگاه خودش مرطوب، پرباران و دلگیر، می باشد. البته این گمان در مورد بخش غربی کانادا مصداق دارد. اما روزهای روشن زمستانی انتاریو به شکل دلپذیری سبب شگفت زدگی او شدند. خودش در این مورد خاطرنشان می کند: در روزهای روشن، آفتابی و سرد زمستان انتاریو، زیبایی خیلی خاصی نهفته است.

رناتا کرسونی در این مورد با رزی مک کینلی همعقیده می باشد. کمااینکه می گوید: متوجه شدم که عاشق احساس در مورد زمانی هستم که همه چیز با برف سفیدپوش شده، من از خانه بیروم می آیم، و به سکوت حاکم بر فضا گوش می کنم. زیرا چنان آرامش و سکوتی حکمفرما می باشد، که گویی شهر ناپدید شده است. همچنین به نظر می رسد انسان در قلب ناکجاآباد ایستاده، دور و برش را تنها خانه ها احاطه کرده اند، و جاده ای وجود ندارد.

 

  • مراقب آسيب های زمستان بودن

 

اما باید آگاه بود، که هر برفی مانند توصیف دو فرد نامبرده نیست. چراکه البته می توان از برف زیبا، نرم و پفی، آدم برفی درست کرد. اما برف و یخی هم وجود دارند، که می توانند سبب سر خوردن و به زمین افتادن شوند. البته امکان اینکه اینگونه رخدادها به خیر بگذرند، کم نیست. ولی احتمال آسیب دیدن در آنها نیز، زیاد است. همچنین گاهی اوقات برف توده شده به شکل آن نوشیدنی معروف تابستانی خودمان یعنی یخ در بهشت سردی در می آید، که راه رفتن در آن بسیار مشکل می شود.

بنابراین ضرورت دارد که در هنگام خارج از خانه بودن در روزهای برفی از جمله وقت پارو کردن، مراقب آسيب های بالقوه بود.

پشت فرمان نشستن در چنین روزهایی هم الزامات خودش را دارد. کمااینکه استفاده از لاستیک های یخ شکن یکی از مهم ترین ضروریات اینگونه روزها به شمار می رود.

 

  • داشتن فعالیت بدنی و ورزشی در  بیرون از خانه

 

داشتن فعالیت های ورزشی در بیرون از خانه می تواند، سبب لذت بردن از ماه های سرد شود. کارل سابان پدر ملکوم و جردن سابان دو ستاره لیگ ملی هاکی کشور می گوید، که این ورزش باعث شد بتواند در کانادا دوام بیاورد.

خانواده وی در سال 1970 که او 12 سال داشت، از جامائیکا به انتاریو مهاجرت کردند. وی می گوید پس از بارش نخستین برف از فروشگاه سپاه رستگاری یک جفت کفش اسکیت خرید، و به کودکان همسایه پیوست. او که یکی از 25 مهاجر برگزیده برتر سال 2018 کشور از سوی بانک سلطنتی کانادا/ آر بی سی (RBC/ The Royal Bank of Canada) است، نه تنها هاکی را سبب لذت بردن خود از زمستان کشورمان می داند، بلکه می گوید این ورزش مفرح کمکش کرد، تا بتواند وارد مرحله متفاوت زندگی نوین خود در کانادا بشود. چراکه از جمله توانست به سبب آن دوستان خوبی پیدا کند، و درباره کشور منتخب خانواده اش چیزهای فراوانی بیاموزد.

البته در کنار هاکی ورزش- تفریح های مفرح دیگری مانند اسکی هم هستند، که به راحتی می توانند زمستان های سرد و طولانی کانادا را لذت بخش کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان