صفحه اصلی / علم و دانش / نوشیدن قهوه قبل از ورزش، عملکرد را بهتر می کند

نوشیدن قهوه قبل از ورزش، عملکرد را بهتر می کند

حتما شنیده اید که نوشیدن 3 تا 4 فنجان قهوه در روز برای سلامتی مفید است. حال دانشمندان می گویند که نوشیدن قهوه قبل از ورزش، عملکرد را بهتر می کند.

مکس لائوری، 27 ساله و مربی بدنسازی می گوید علیرغم اینکه قهوه نمی نوشد، ولی به روش دیگر از جمله نوشیدن یک فنجان چای سبز قوی، کافئین مورد نیاز بدن قبل از ورزش کردن را تامین می کند. لائوری می گوید: کافئین می تواند به عنوان تسکین دهنده درد نیز عمل کند. نه تنها انرژی بیشتری برای ورزش کردن خواهید داشت، بلکه درد کمتری احساس خواهید کرد.

آماندا تب، از Fit and Chips نیز با نظر لائوری موافق است و قهوه را در تقویت انرژی موثر می داند. او در عین حال تاکید می کند که نباید در نوشیدن قهوه قبل از ورزش زیاده روی کرد. تب می گوید: افراط در نوشیدن قهوه سبب دچار شدن به اسهال و تکرر ادرار می شود. مسلما نمی خواهید که تمرین را برای رفتن به دستشویی قطع کنید.

از آنجایی که تغذیه نقش مهمی در عملکرد انسان دارد، قبل و بعد از انجام تمرینات ورزشی باید از تغذیه سالم پیروی کنید. برای تمرینات قدرتی، 45 دقیقه قبل از شروع، غذاهای حاوی پروتئین های با قابلیت جذب سریع و معجون پروتئین و موز میل کنید. اگر می خواهید قهوه بنوشید، این کار را 30 دقیقه قبل از ورزش انجام بدهید. تاثیر قهوه حدود یک ساعت پس از مصرف، به حداکثر می رسد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *