صفحه اصلی / اخبار / نوزاد چینی چهار سال پس از مرگ والدینش متولد شد

نوزاد چینی چهار سال پس از مرگ والدینش متولد شد

behzad-azizi

مادر و پدر نوزادی در چین چهار سال پیش از تولد او در تصادف رانندگی جان باختند. مادربزرگ ‌ها و پدربزرگ‌ های او پس از گذشتن از موانع گوناگون، رویان (نطفه) فرزندان خود را در یک رحم اجاره‌ ای در لائوس بار آوردند. از آنجایی که لقاح مصنوعی در چین ممنوع است، آنها در لائوس اقدام کردند. در این کشور فقرزده اجاره رحم زنان تنگدست امری رایج است.

تیانتیان نام کودکی است که این روزها در سراسر جهان خبرساز شده است. مادر و پدر این نوزاد که شهروند چین بودند نمی ‌توانستند در حالت عادی بچه ‌دار شوند، به همین دلیل تصمیم گرفتند که با روش لقاح مصنوعی به آروزی خود برسند. برای این منظور در سال 2013 بیمارستانی در شهر نانجینگ چهار رویان (نطفه) آنها را منجمد کرد. این زوج اما پیش از یافتن رحم اجاره‌ ای در تصادف رانندگی کشته شدند.

همانطور که گفته شد، والدین این زوج برای ادامه نسل شان تصمیم گرفتند رویان را به لائوس منتقل کنند، اما هیچ شرکت هواپیمایی حاضر به حمل مخزن نیتروژن حاوی رویان ‌ها در دمای منهای 196 درجه نبود. به این ترتیب آنها از راه زمینی به لائوس رفتند.

مادر اجاره ‌ای، تیانتیان را در رحم خود بار آورد، اما برای وضع حمل باید به چین می ‌رفت. زیرا از یک طرف انتقال نوزادان لائوسی به خارج توسط افراد بیگانه ممنوع است و از طرف دیگر اگر تیانتیان در خارج به دنیا می ‌آمد، برای دریافت تابعیت چین با مشکل مواجه می ‌شد.

نتیجه اینکه پسربچه در چین چشم به جهان گشود و پس از آزمایش ‌های گوناگون ژنتیکی به مادربزرگ‌ ها و پدربزرگ‌ هایش سپرده شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *