علم و دانش

نوزادی که با وزن زیر یک پوند به دنیا آمد از بیمارستان مرخص شد

وزن نوزاد دختر در بدو تولد معادل وزن یک سیب بود. اما کوچولویی که دسامبر گذشته  با وزن زیر 1 پوند (8.6 اونس) در یکی از مراکز درمانی سن دیگو به دنیا آمد، پس از چند ماه از بیمارستان مرخص و به خانه رفت.

وقتی دخترک کوچولو در هفته 23 بارداری مادر 40 ساله اش به دنیا آمد، پزشکان به پدر او اطلاع دادند که امیدی به زنده ماندن نوزاد نیست و او احتمالا فقط 1 ساعت برای دیدن دخترش فرصت دارد. اما این یک ساعت به دو ساعت، یک روز، یک هفته، یک ماه و بالاخره 5 ماه تمدید شد تا کوچولوی دوست داشتنی با وزن 5 پوند به خانه برود. پرستاران نام Saybie را برای کوچولو انتخاب کرده بودند که اتفاقا همین اسم بر روی او باقی ماند.

مادر به دلیل دچار شدن به عارضه preeclampsia که سبب بالا رفتن خطرناک فشار خون می شود، به بیمارستان منتقل شد، تا پزشکان مجبور شوند هرچه زودتر نوزاد را به دنیا بیاورند. مادر Saybie می گوید: مدام به آنها می گفتم که فقط 23 هفته از بارداری گذشته و بچه زنده نخواهد ماند. اما خوشبختانه اینگونه نشد.

متاسفانه Saybie به دلیل نارس بودن با چالش های زیادی روبرو خواهد شد. کودکانی که زودتر از هفته 28 بارداری به دنیا می آیند، ممکن است دچار نارسایی شنوایی و بینایی و اختلالات رشدی بشوند. اما Saybie به طرز معجزه آسایی همه احتمالات را زیرپا گذاشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان