اخباراخبار کانادا

نوبت مونترال رسید؛ احتمال تعیین شدن مالیات خریداران خارجی املاک

مونترال- مدتی است که مونترال به عنوان داغ ترین بازار مسکن کانادا شناخته می شود. میزان خرید و فروش مسکن در این شهر طی اکتبر سال جاری در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته 11 درصد افزایش داشت. خرید و فروش کاندو نیز 22 درصد افزایش نشان داد. در حالی که این افزایش در تورنتو طی ماه اکتبر تنها 6 درصد بود و در ونکوور 34.9 درصد کاهش داشت.

با اینکه برخی از صاحبخانه های مونترالی از  افزایش ارزش ملک شان خوشحال می باشند، اما این احتمال که مونترال مانند تورنتو و ونکوور به بازار خانه های میلیون دلاری و کاندوهای نیم میلیون دلاری تبدیل شود، بسیاری از ساکنان این شهر را نگران کرده است. آن هم به دلیل هجوم خریداران خارجی، عمدتا چینی.

خریداران خارجی که به دلیل مالیات خریداران خارجی از خرید ملک در ونکوور و تورنتو منصرف شده اند، به مونترال روی آورده اند. تعداد املاک فروخته شده به خریداران چینی طی سال گذشته 64.5 درصد افزایش داشت. در مقابل، تعداد املاک فروخته شده به خریداران فرانسوی و آمریکایی به ترتیب 17 و 14 درصد کاهش یافت.

تصمیم گیری در مورد تعیین مالیات برای خریداران خارجی به عهده دولت استان می باشد. مسوولین شهری و وزیر دارایی کبک به زودی در مورد وضعیت بازار مسکن مونترال با یکدیگر گفتگو خواهند کرد تا راهکار و سیاست مناسب تدوین شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0