صفحه اصلی / اخبار / نمرات ریاضی دانش‌آموزان در انتاریو بهبود نیافته است

نمرات ریاضی دانش‌آموزان در انتاریو بهبود نیافته است

یافته‌های یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که دانش‌آموزان کانادایی در تمام استان‌های کشور به جز انتاریو، نمرات ریاضی خود را در فاصله سال‌های 2010 تا 2016 بهبود داده‌اند. این گزارش پژوهشی که روز دوشنبه منتشر شد،  Pan-Canadian Assessment Program نام گرفته و به بررسی امتحانات ریاضی دانش‌آموزان کلاس هشتم، در یک دوره‌ شش ساله پرداخته است.

بر اساس یافته‌های این پژوهش که میان 27 هزار نفر دانشجوی امتحان‌دهنده انجام شده، در طول دوره مذکور، سطح نمرات دانش‌آموزان انتاریو ثابت مانده، در حالی که دانش‌آموزان <کبک> که بالاترین نمرات را در سطح کشور داشته‌اند، همچنان به بهبود نمرات خود ادامه داده‌اند.

در بخشی از گزارش آمده است: <تمام استان‌های کشور یک روند تغییرات مثبت را در زمینه‌ی سطح یادگیری ونمرات ریاضی نشان می‌دهند، به استثنای انتاریو، که در آن نتایج بدون تغییر مانده است>.

بر اساس این پژوهش، در سال تحصیلی 2016 – 2017 ، تنها نیمی از دانش‌آموزان کلاس ششم در امتحانات نهایی به نمراتی در حد استاندارد استانی دست یافتند. این میزان، یک کاهش 7 درصدی را از سال 2013 به نمایش می‌گذارد.

خانم <ایندیرا نایدو-هریس> وزیر آموزش استان انتاریو، با دفاع از وضعیت آموزش ریاضیات در دوره دولت لیبرال، گفته که علیرغم آن که پژوهش مذکور، عدم تغییر در نمرات دانش‌آموزان استان را نشان می‌دهد، این نمرات در مقایسه با سایر استان‌ها، همچنان در جایگاه دوم قرار دارد. او می‌گوید: <آموزشی که ما در مدارس دولتی داشته‌ایم، از نظر کیفیت یادگیری ریاضی، تنها از یک استان عقب افتاده و توانسته موفقیتش را در طول چند سال ثابت نگه دارد>.

وزیر آموزش همچنین گفته که این پژوهش پیش از سرمایه‌گذاری 60 میلیون دلاری دولت در
آموزش ریاضی در 2016 انجام شده است. به گفته‌ او، این سرمایه‌گذاری، حدود 60 دقیقه در روز به آموزش متمرکز ریاضی در برنامه‌هفتگی کلاس‌های اول تا هشتم، اضافه خواهد کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *