اخباراخبار کانادا

نماینده نیودموکرات مجلس: اداره مالیات به دنبال شکار پناهجویان می باشد!

اتاوا- خانم جنی کوان، نماینده مجلس فدرال از حزب نیودموکرات و منتقد وزارت مهاجرت و شهروندی  معتقد است که اداره مالیات کانادا (Canada Revenue Agency) به طور ناعادلانه پناهجویان را هدف قرار داده است.

یک خانواده سوری ساکن بریتیش کلمبیا، صورتحساب 27 هزار دلاری را از اداره مالیات دریافت کرده است. اسپانسرهای خصوصی که دو خانواده پناهنده را به کانادا آوردند، در مورد شیوه برخورد اداره مالیات با این پناهنده ها ابراز نگرانی کردند. این برخورد منجر به لغو شدن مزایا شده و دولت فدرال نیز از آنها خواست که کمک مالی که تا قبل از این دریافت کرده بودند را به دولت پس بدهند.

خانم لئونا اتمانسکی از کمیته حمایت از پناهجویان در کلیسای انگلیکن سنت فیلیپ واقع در ویکتوریا – بریتیش کلمبیا می گوید که از خانواده های پناهنده خواسته شد تا ثابت کنند فرزندان آنها همچنان در کانادا زندگی کرده و به مدرسه می روند، اما تهیه مدارک درخواست شده برای آنها مشکل بود.

اداره مالیات کانادا از آنها خواست که نامه ای از مدرسه فرزندان شان بیاورند که ثابت می کرد در مدرسه ثبت نام کرده اند، اما این درخواست از یکی از خانواده ها در تابستان و ایام تعطیلی مدارس به عمل آمد. از آنها همچنین خواسته شد که از صاحبخانه شان نامه بیاورند. در حالی که این دو خانواده به دلیل گران بودن مسکن اجاره ای در بریتیش کلمبیا نقل مکان کرده و امکان دسترسی به صاحبخانه قبلی وجود نداشت.

هنگامی که آژانس حمایت از پناهجویان وابسته به کلیسا که بخشی از بودجه آن توسط دولت فدرال تامین می شود، پیشنهاد ارائه گواهی اقامت دو خانواده در کانادا از سوی اعضای آژانس را مطرح کردند، اداره مالیات آن را نپذیرفت.

اتمانسکی می گوید: <فکر می کنم، اداره مالیات می توانست از راهی دیگر اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کند. آیا آژانس نمی توانست ضامن آنها باشد؟ حتما راه های بهتری از مراجعه به صاحبخانه و مدیر مدرسه وجود دارد. آن هم در تعطیلات تابستان!>

از سوی دیگر اداره مالیات کانادا اتهام هدف قرار دادن پناهجویان را رد کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان