اخباراخبار کانادا

نماینده لیبرال مجلس: کانادا خود باید با داعشی های کانادایی طرف حساب باشد!

اتاوا- کارن مک کریمون، نماینده مجلس و منشی پارلمانی وزیر امنیت عمومی در مصاحبه با مرسدی استیونسون از West Block، مدعی شد که کانادا و نه یک کشور دیگر، مسوول برخورد با کانادایی های داعشی است. مک کریمون گفت: <چه دوست داشته باشیم یا خیر، وقتی با یک کانادایی روبرو هستیم که در خارج از کشور جرمی مرتکب شده، مسوولیت رسیدگی به آن به عهده خودمان می باشد. نمی توانیم مساله را به یک کشور دیگر واگذار کنیم.>

اظهارات او در پی درخواست برخی از جنگجویان داعشی کانادایی برای بازگشت به کانادا صورت گرفته اند. سه پیکارجو و همسران و فرزندان شان هم اکنون در سوریه در اسارت نیروهای کرد به سر می برند و خواهان بازگشت به کشور می باشند. نیروهای کرد نیز خواهان استرداد اسرا به کشورهای شان می باشند. لازم به ذکر است که کانادا بر خلاف سایر کشورها، از جمله انگلستان، تابعیت کانادا را از پیکارجویان داعشی سلب نکرده است، بنابراین قانونا نمی تواند مانع بازگشت آنها به کشور باشد. نکته مهم استراتژی دولت ترودو در مواجهه با داعشی های بازگشتی است. آیا آنها را تحت پیگرد قانونی قرار می دهد یا اجازه می دهد که آزادانه در جامعه زندگی کنند؟

کارن مک کریمون، نماینده حزب لیبرال از حوزه Kanata-Carleton می باشد. او 31 سال سابقه خدمت در ارتش را دارد و با درجه کلنل بازنشسته شده است. مک کریمون در سال 2008 از طرف حزب لیبرال وارد عرصه سیاست شد. تلاش او برای کسب مقام رهبری حزب لیبرال در سال 2013، ناموفق بود.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان