مقالاتمقالات سیاسی

نماینده‌ لیبرال: به خاطر خشونت نخست وزیر از حزب خارج شدم

خانم سلینا سزار چاوانز، نماینده لیبرال شهر ویتبی در مجلس، مسیر پرماجرایی را پشت سر گذاشته است. او پس از آنچه یک درگیری لفظی خشونت‌آمیز با نخست‌وزیر جاستین ترودو نامیده، از حزب لیبرال خارج شد و اکنون به عنوان یک نماینده‌ مستقل، در مجلس نمایندگان حضور دارد. خانم چاوانز، در نخستین گفتگویش با رسانه‌ها پس از این تصمیم، سکوتش را شکسته، و از دلایلش برای خروج از حزب لیبرال گفته است.

چاوانز در این گفتگو با Global News می‌گوید: حالت عداوت و خشمی بود که در دیدار با نخست‌وزیر آن هم پس از یک جلسه که پیرامون کار تیمی و احترام متقابل بود، شاهدش بودم، مرا وادار کرد این تصمیم را بگیرم. آن خشم و خشونت‌طلبی که از او دیدم، احساس کردم به هیچ وجه نمی‌توانم با این شرایط، به مردمی که انتخابم کرده‌ام خدمت کنم. چاوانز، که از سال 2015 به عنوان نماینده‌ شهر ویتبی وارد پارلمان شده، پیشتر تصمیم گرفته بود که پس از پایان دوره‌اش، دیگر در پی انتخاب دوباره نباشد و سیاست را کنار بگذارد. او می‌گوید هنگامی که این اخبار را در ماه فوریه، به گوش ترودو رسانده، با دعوا و فریادهای خشمگینانه‌ او روبرو شده است.

چاوانز، نخستین بار از این برخورد در هنگامی سخن گفت، که همه‌ نگاه‌ها به رسوایی SNC-Lavalin و مسایل مربوط به جودی ویلسون-ریبولد، متوجه شده بود. چاوانز، در پستی که در آن زمان در توییتر خود گذاشت، نخست وزیر را، درباره‌ یکی از گفته‌هایش به چالش کشید. ترودو گفته بود می‌خواهد اگر همکارانش انتقاد و نگرانی دارند، بدون احساس ناامنی، به حضورش بیایند و با او صحبت کنند. چاوانز در توییتش خطاب به ترودو نوشت: من همین اخیرا، دو بار به حضور شما آمدم. برخوردتان را به یاد دارید؟

مت پاسکوتزو، سخنگوی دفتر نخست‌وزیر، در بیانیه‌ای، نشان دادن هرگونه خشونت از سوی نخست وزیر در برابر چاوانز را تکذیب کرده است. او در این بیانیه می‌گوید: شکی نیست گفتگویی که در ماه فوریه روی داده، کمی احساسی بوده است، اما هیچ گونه رفتار خشونت‌آمیز در آن وجود نداشته است. چاوانز، در دوره‌ حضورش در کمیته پارلمانی لیبرال‌ها، همچنین در سمت منشی پارلمانی نخست وزیر و وزیر توسعه‌ بین‌الملل نیز، کار کرده است. او در ادامه‌ گفتگویش، از ناامیدی خود به خاطر شکل پاسخگویی ترودو به برخورد با او در فوریه، می‌گوید.

چاوانز می گوید: پاسخی که دفتر نخست‌وزیر به این مساله داد، دور از انتظار من بود. و حتی کمی نگران‌کننده هم بود. هنگامی که من به دیدار نخست وزیر می‌روم، من دیگر سلینا چاوانز نیستم، بلکه من صدای مردم شهر ویتبی هستم، و رفتار با من، باید با توجه به این موضوع تنطیم شود. این نماینده، به خاطر خروج از حزب لیبرال و معرفی خود به عنوان نماینده‌ مستقل، با واکنش‌های منفی بسیاری از سوی مردم روبرو شده، که از آن میان می توان به یک نامه‌ نژادپرستانه اشاره کرد که به دفتر او فرستاده شده است. با این همه، او می‌گوید حمایت از او نیز، چشمگیر بوده است. چاوانز می‌گوید: حمایت‌ها، کم‌نظیر بوده است. به مردم گفته‌ام که من همچنان نمایندگی آنها را خواهم کرد، و در این موضوع، تا روزی که از مجلس خارج شوم، تغییری ایجاد نخواهد شد.

خانم چاوانز همچنان از پیش‌بینی نتایج انتخابات ماه اکتبر خودداری می‌کند، اما آرزو می‌کند هر کس به جای او بر صندلی نمایندگی ویتبی بنشیند، این کار را به درستی انجام دهد. او می گوید: هر اتفاقی می‌تواند بیفتد. اما نمایندگی ویتبی، تنها مربوط به آوردن بودجه به این منطقه نمی‌شود، بلکه مسئولیت بسیار سنگینی دارد. امیدوارم کسی که پس از من می‌آید، نمایندگی این مردمی را که متفکرین مستقلی در زمینه سیاست هستند، به کمال به انجام رساند.

خانم چاوانز، همچنان در جلسات مجلس نمایندگان شرکت می‌کند و تا انتخابات پاییز امسال، نماینده‌ منطقه‌ ویتبی باقی خواهد ماند. او می‌گوید پس از خروج از سیاست نیز، وظیفه‌ خود می‌داند که به خدمت به همسایگانش ادامه دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0