صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / نمایش  فیلم <زن شگفت انگیز> در تونس ممنوع شد!

نمایش  فیلم <زن شگفت انگیز> در تونس ممنوع شد!

banner-niazmandiha2

مقامات تونسی، موضع گیری سیاسی گدوت در مورد جنگ غزه (سال 2014) را به عنوان دلیل ممنوع شدن اکران فیلم هایش در کشور اعلام کردند.

اینطور که به نظر می رسد، اعتقادات سیاسی بازیگر اسرائیلی تبار، باعث شد شهروندان دو کشور جهان از دیدن فیلم Wonder Woman محروم بشوند.

مقامات تونسی، در پاسخ به خواست اعضا و رهبران جنبش مردمی People’s Movement، که یک حزب سیاسی ناسیونالیست عرب می باشد، با اکران این فیلم مخالفت کرده اند. این فیلم قرار بود از پنجشنبه گذشته در دو سینمای تونس، به روی پرده برود.

رهبران حزب مورد اشاره با انتشار بیانیه ای اعلام کردند: ما باید در برابر تلاش هایی که برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می شود، بسیج شویم.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت فرهنگ تونس مدعی شد که تعلیق به دلیل اشتباه اداری بود. زیرا توزیع کنندگان فرایند اخذ مجوز را به درستی طی نکرده بودند. اما لاساد گوبانتینی (توزیع کننده) این ادعا را بی اساس می داند. وی گفت: امروز از اکران یک فیلم به دلیل بازیگر جلوگیری می کنند و فردا بهانه ای دیگر می آورند. این یعنی حمله به آزادی.

لازم به ذکر است که نمایش فیلم در لبنان نیز ممنوع اعلام شد. مقامات لبنانی، با صراحت اسرائیلی تبار بودن گدوت را دلیل ممنوع اعلام کردن فیلم ذکر کردند. با اینکه لبنانی ها به موضع گیری سیاسی گدوت اشاره نکردند. اما او در سال 2014 با انتشار پیامی در فیسبوک در حمایت از ارتش اسرائیل، جنجال بزرگی به پا کرد. وی در پیامش نوشت: از ارتش اسرائیل برای دفاع از کشورم در برابر اعمال دهشتناک حماس، که مانند ترسوها پشت زنان و کودکان پنهان شده اند، متشکرم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *