اخباراخبار کانادا

نقش کلیدی بریتیش کلمبیا در تعیین دولت آینده کانادا 

بریتیش کلمبیا- بریتیش کلمبیا پس از انتاریو، با 42 حوزه بیشترین حوزه های انتخابی را دارد. با توجه به نتایج به دست آمده از نظرسنجی های اخیر که حاکی از سنگین تر نبودن کفه ترازو به نفع هیچ یک از احزاب سیاسی می باشد، به نظر می رسد 5 میلیون ساکن غرب کوه های راکی پای صندوق رای حزب حاکم بر کانادا را تعیین خواهند کرد. به دلیل اهمیت بریتیش کلبمبیا جاستین ترودو کمپین انتخاباتی اش را رسما از این استان شروع کرده است. 

بریتیش کلمبیا به چند دلیل توجهات کانادایی ها و سیاستمداران را به سوی خود جلب کرده است. برای مثال مساله مهم یعنی خط لوله Trans Mountain و خرید آن توسط دولت فدرال به تنش بین دولت فدرال و اقوام نخستین ساکن منطقه منجر شده است. علیرغم خرید پروژه توسط دولت ترودو به قیمت بیش از 4 میلیارد دلار، دولت اقدامی برای آغاز احداث خط لوله انجام نداده است. از سوی دیگر اقوام نخستین به تلاش های خود برای ممانعت از اجرا شدن پروژه افزوده اند. 

مساله دوم، رسوایی SNC Lavalin است که حوزه انتخابی Vancouver-Granville و نامزد مشهور آن یعنی خانم جودی ویلسون-ریبالد (وزیر دادگستری سابق دولت ترودو) را در کانون توجه قرار داده است. جودی ویلسون-ریبالد که پس از مقاومت در برابر اعمال نفوذ ترودو و لیبرال ها در پرونده حقوقی از عضویت در کابینه استعفا داد و سپس توسط ترودو از حزب لیبرال اخراج شد، به عنوان نامزد مستقل وارد کارزار انتخاباتی شده است. 

سوابق تاریخی نشان داده که لیبرال ها چندان در بریتیش کلمبیا موفق نیستند. لیبرال ها کرسی هایی را در ونکوور و مناطق پرجمعیت دیگر استان به دست خواهند آورد، اما حزب نیودموکرات و حزب راستگرای بریتیش کلمبیا برای به دست آوردن سایر کرسی ها رقابت تنگاتنگی را پیش رو دارند. 

بایستی انتظار کارزار انتخاباتی هیجان انگیز را در بریتیش کلمبیا داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0