اخبار

نقش رسانه های اجتماعی در فراز و فرود جاستین ترودو

اتاوا- جاستین ترودو و لیبرال ها در جریان انتخابات 2015 فدرال به بهترین نحو از رسانه های اجتماعی و اینستاگرام استفاده کرده و در دستیابی به هدف موفق عمل کردند. اما کلید موفقیت ترودو در سال 2015 می تواند عامل شکست او در انتخابات 2019 باشد.

مشکل متمرکز شدن کمپین انتخاباتی بر وجهه شخصی یک سیاستمدار این است که در صورت متناقض بودن تصویر ارائه شده از او در رسانه های اجتماعی با فردی که در واقع کشور را اداره می کند، نتیجه عکس خواهد داد. به همین دلیل رسانه های اجتماعی می تواند عامل پیروزی و شکست باشد.

ترودو 4 سال پیش، با قول رهبری و هدایت کشور به روشی متفاوت و نوین، سطح انتظارات کانادایی ها از خود را به شدت بالا برد. ادعای فمینیست بودن نخست وزیر و مساوی بودن تعداد وزرای زن و مرد در کابینه تنها تا زمانی واقعیت داشت که جودی ویلسون-ریبالد و جین فیلپات (دو وزیر زن ارشد) از کابینه و سپس جناح لیبرال مجلس اخراج نشده بودند.

ترودو با قول کمک و حمایت از جامع بومیان کانادا به میدان آمد، اما واقعیت این است که در دوران 4 ساله زمامداری او پیشرفت ناچیزی در وضعیت اقوام نخستین حاصل شده است و ترودو به بی تفاوتی و نشنیده گرفتن اعتراضات اقوام نخستین متهم شده است. ترودو همچنین در ورود غیرقانونی و بی رویه پناهجویان به کشور مقصر تلقی شده است.

سابقه تاریخی نشان داده است که بسیاری از دولت ها نه به دست رقبا بلکه به دلیل اشتباهات شان شکست می خورند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان