علم و دانش

نفرت از سبزیجات ژنتیکی است

برخی از مردم از سبزیجاتی مانند بروکلی، کلم بروکسل و کلم متنفرند. نتایج به دست آمده از مطالعات جدید، دلیل این نفرت را خصوصیات ژنتیکی این افراد می داند. 

پژوهشگران 175 فرد با میانگین سنی 52 سال را در طرح مطالعاتی خود شرکت دادند. این افراد که در معرض ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی قرار داشتند، پرسشنامه ای را درباره رژیم غذایی روزانه، از جمله میزان سبزیجات مصرفی، تکمیل کردند. همچنین از آنها نگاشت ژنوم یا genes mapping  به عمل آمد. (مترجم: نگاشت ژنوم عبارت است از ساختن یک نگاشت ژنتیکی که قطعه‌ های دی ان ای را به کروموزوم‌ ا اختصاص می ‌دهد. در طول این پروسه، قطعه‌ ها با برچسب ‌های کوچکی شناسایی می‌ شوند. این برچسب‌  ها ممکن است نشانگرهای ژنتیکی، یا الگوی وابسته به ترتیب یگانه از آنزیم‌ های برش دی ان ای باشند.)

پژوهشگران می خواستند بدانند که این افراد چه نسخه هایی ازTAS2R38  (ژن چشایی) را به ارث برده بودند. برخی افراد در هنگام تماس با ترکیبات شیمیایی موجود در سبزیجات، مزه تلخی را احساس نمی کنند. کسانی که دارای یک AVI و دیگری با نام PAV هستند، طعم تلخی را احساس می کنند، اما این ترکیبات شیمیایی مزه سبزیجات را برای افرادی که دو نسخه PAV  دارند، بسیار تلخ می کند. تحقیقات نشان داد که احتمال مصرف بسیاری از سبزیجات توسط ناقلین PAV دو و نیم برابر کمتر از سایر شرکت کنندگان بود. 

جنیفر ال. اسمیت، از پژوهشگران طرح مطالعاتی و یکی از دانشجویان مقطع فوق دکترای رشته علوم قلب و عروق در دانشکده پزشکی دانشگاه کنتاکی می گوید: وقتی از مزه تلخ صحبت می کنیم، منظور تلخی غیرقابل تحمل است. این افراد مزه بروکلی و کلم بروسل و کلم را بیش از حد تلخ احساس می کنند. 

نتیجه مطالعات قبلی نشان داده بود که این ژن سبب تلخ مزه احساس شدن شکلات، قهوه و آبجو می شود. اما این یافته ها در طرح پژوهشی جدید مورد بررسی مجدد قرار نگرفتند. نتیجه اولیه تحقیقات جدید به زودی منتشر خواهد شد. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0