اخباراخبار کانادا

نظرسنجی از دانشجویان و استادان: یادگیری آنلاین تاثیر منفی داشته است

 

کانادا- نظرسنجی اخیر که با شرکت 2700 نفر از دانشجویان، اساتید و کتابداران دانشگاه های انتاریو انجام شد، نشان می دهد که 62 درصد از دانشجویان، 76 درصد از استادان و کتابداران معتقدند آموزش آنلاین بر کیفیت تحصیلی تاثیر منفی گذاشته است. 

رائول ساپرا، رئیس کنفدراسیون انجمن های دانشگاه های انتاریو، در گفتگو با خبرنگار 680 News گفت نتایج نشان می دهد تعامل معنادار بین دانشجویان و اساتید بخشی اساسی از فرایند یادگیری است. در نتیجه پاندمی و برگزاری آنلاین دوره های تحصیلی، ارتباط انسانی و کیفیت آموزشی را از دست داده ایم. 

در گزارشی که تابستان امسال از سوی بیمارستان کودکان تورنتو (Toronto SickKids Hospital) منتشر شد، به لزوم بازگشایی کامل مدارس اشاره شده بود. زیرا به گفته پزشکان، کودکان زیر 10 سال کمتر به ویروس حساس می باشند و احتمال انتقال آن به دیگران نیز پایین می باشد. پزشکان هشدار دادند که تعطیلی مدارس میزان افسردگی و اضطراب نزد دانش آموزان را افزایش داده است.

مساله در اینجا به دانشجویان و موسسات آموزش عالی مربوط است. مسلما ریسک انتقال ویروس نزد بزرگسالان به مراتب بالاتر است. اما از سوی دیگر، بایستی به سلامت روحی و روانی دانشجویان و همچنین کیفیت دوره های آموزشی نیز توجه کرد. آیا با توجه به همه فاکتورها، از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها و کالج ها عاقلانه است؟

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست