اخباراخبار کانادا

نشت یک تریلیون لیتر فاضلاب به دریاچه های کانادا طی پنج سال

تورنتو- کارشناسان سازمانLake Ontario Waterkeeper  که برای حفاظت از محیط زیست و منابع آبی انتاریو تلاش می کند، برای تعیین سطح آلودگی آب دریاچه انتاریو، پس از بارندگی های سنگین هفته گذشته به نمونه برداری نیاز نداشتند. زیرا سطح آب دریاچه، بخصوص در دان تاون با فاضلاب از جمله کاندوم استفاده شده، اپلیکاتور تمپان، تلی از کاغذ توالت استفاده شده و زباله های دیگر پوشانده شده بود. تست آلودگی، میزان باکتری های خطرناک در آب دریاچه انتاریو را چند برابر حد مجاز تشخیص داد. آلودگی به حدی بود که مناطق ساحلی تورنتو طی آخر هفته گذشته برای شنا منطقه ممنوعه اعلام شدند.  

تورنتو، مانند اکثریت قریب به اتفاق شهرهای کانادا، به طور روزانه بر نشت فاضلاب به دریاچه ها، رودخانه ها و اقیانوس ها نظارت نمی کند. در نتیجه، مشخص نیست که چقدر فاضلاب خام از طریق لوله های سرریز شده پس از طوفان و بارندگی، به منابع آبی راه می یابند. سازمان محیط زیست کانادا دولت های محلی را ملزم نموده که میزان دفع فاضلاب تصفیه نشده در منابع آبی را گزارش کنند، اما مشکل اینجاست که به جای ثبت اطلاعات واقعی، بر روی محاسبات مبتنی بر مدل های کامپیوتری اتکا می کند. داده های ارائه شده توسط دولت فدرال نشان می دهد که شهرداری ها در سال 2017، نشت 215 میلیارد لیتر فاضلاب خام و تصفیه نشده را گزارش کردند. این میزان فاضلاب برای پر کردن 86 هزار استخر شنای المپیک کافی است. بریتیش کلمبیا، بزرگترین عامل این بحران ملی است. شهرداری های این استان در سال 2017، نشت 77 میلیارد لیتر فاضلاب خام را گزارش کردند. پس از بریتیش کلمبیا، نووا اسکوشیا با 39 میلیون لیتر، نیوفاندلند با 29 میلیون لیتر و انتاریو با 22.8 میلیون لیتر قرار دارند. البته بسیاری از کارشناسان معتقدند که آمار واقعی به مراتب بالاتر از میزان اعلام شده است.

فدراسیون شهرداری های کانادا هزینه اجرای مقررات و استانداردهای مصوب سال 2012 دولت فدرال برای تصفیه فاضلاب را 18 میلیارد دلار تخمین می زند. این استانداردها و مقررات هنوز اجرایی نشده اند. شهرداری های مناطق پرخطر تا سال 2020 و مناطق کم خطر تا سال 2040 بایستی آنها را به اجرا بگذارند. مسوولین برخی از شهرهای کانادا، از جمله ویکتوریا (بریتیش کلمبیا)، اقدامات خاصی را در نظر گرفته و مبلغ 765 میلیون دلار را به ساخت تصفیه خانه جدید اختصاص داده اند. این تصفیه خانه در سال 2020 آماده بهره برداری می شود.

تورنتو نیز 3 میلیارد دلار به پروژه چند مرحله ای ترمیم و نصب لوله های سرریز برای ذخیره آب اضافی در طول طوفان ها و بارندگی های سنگین اختصاص داده است. اما مشکل اینجاست که برای تکمیل مرحله اول به 10 سال و جهت تکمیل کل پروژه به 25 سال زمان نیاز خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0