مقالاتمقالات اجتماعی

نشانه های داشتن هوش بالای میزان متوسط

فیلیپ میشو- پایگاه اینترنتی ام اس ان
همه افراد از هوش یکسانی بهره مند نیستند. کمااینکه شمار مهمی از ویژگی افراد دارای هوش بالای میزان متوسط به شرح زیرند:
فرزند اول بودن
پژوهشگران نروژی پس از تجزیه و تحلیل آزمایش میزان هوش نظامیان دریافتند، که این میزان در فرزندان اول 103، بچه های دوم 100، و کوچکترین فرزند خانواده ها در اندازه متوسط یعنی 99، است.
چپ دست بودن
ماریا کونیکووا روزنامه نگار ساکن نیویورک در 1995 دریافت، که افراد چپ دست از راست دست ها نوآورترند.
استفاده گاه به گاه از موادمخدر
پژوهش به عمل آمده در سال 2012 نشان داد بین استفاده گاه به گاه از موادمخدر و هوش، پیوند وجود دارد. البته این به مفهوم رفتن به سراغ موادمخدر غیرقانونی نیست.
نوشیدن مستمر مشروبات الکلی
دانشمندان پس از کند و کاو در مورد آمریکایی ها و انگلیسی ها دریافتند که شرکت کنندگان با میزان هوش بالاتر آنانی بودند، که در بزرگسالی بیش از بقیه به گونه ای مستمر مشروبات الکلی می نوشیده اند.
خود را دست بالاتر نگرفتن
باهوش ترین افراد دوست ندارند، در مورد خود گزافه گویی کنند. زیرا می دانند همواره چیزهایی خیلی زیادی وجود دارند، که باید آنها را آموخت.
شب زنده دار بودن
پژوهش به عمل آمده در دانشگاه مادرید نشان داده افرادی که در ساعات پس از نیمه شب به بستر می روند، به ویژه از دیدگاه داشتن توان تجزیه و تحلیل و همچنین تفکر مفهومی از دیگران برترند.
بامزه و خنده رو بودن
آزمایش به عمل آمده با شرکت 400 دانشجوی رشته روانشناسی نشانگر آن است که خنده نه تنها برای سلامتی مفید می باشد، بلکه نشانگر هوش برتر افراد بامزه و خنده رو نیز هست.
یاد گرفتن خواندن از سنین پایین تر
پژوهش به عمل آمده در سال 2012 در بریتانیا نشان داد که افرادی که خواندن را از سنین پایین تر (منظور متون و کتاب، نه آواز) آموخته اند، از سایر همگنان خود باهوش ترند.
داشتن گربه
پژوهش به عمل آمده در سال 2014 نشانگر آن است که دانش آموزانی که گربه را به عنوان حیوان خانگی خود برمی گزینند، در مقایسه با آنهایی که سگ را انتخاب می کنند، هوش بیشتری دارند.
اضطراب داشتن
گرچه اضطراب داشتن زندگی را مشکل تر می کند، اما از جمله پژوهش به عمل آمده در سال 2015 به منظور تعیین میزان اضطراب 126 دانش آموز نشان داده آنانی که به سبب تفکر بیشتر در مورد مشکلات دچار اضطراب می شوند، از سایر هم مدرسه ای هایشان باهوش ترند.
داشتن دیدگاه لیبرال در عرصه سیاست
دکتر ساتوشی روانپزشک انقلابی در گزارش نتایج یکی از پژوهش های خود عنوان کرده کودکانی که در آزمایش های مربوطه بیشترین هوش را داشته باشند، به احتمال زیاد در بزرگسالی متمایل به دیدگاه لیبرال می شوند.
آموختن موسیقی در کودکی
پژوهش به عمل آمده در سال 2004 نشان داد کودکان 9 ساله ای که آموزش پیانو می بینند، در 9 ماه میزان هوش شان افزایش پیدا می کند.
دیرتر از دست دادن بکارت
چندین پژوهش نشانگر آنند، که بیشتر دانشجویان دانشگاه های معتبر طرف های جنسی کمتری داشته اند. همچنین در اینگونه مراکز آموزشی شمار دانشجویان باکره بیش از سایر دانشگاه ها است.
چشم آبی بودن
افراد دارای چشم های روشن تر در علوم، و مردمی که چشم های تیره تر دارند در حوزه هایی مانند ورزش، موفق تر عمل می کنند.
کم حرف بودن
افرادی که در گردهمایی ها و مهمانی ها کم حرف ترند و بیشتر به گفته های دیگران گوش می دهند، از سایرین باهوش ترند.
داشتن قد بلند
پژوهش به عمل آمده در سال 2008 نشان داد، افراد قدبلندتر از سایرین باهوش ترند.
لاغر بودن
کارشناسان در چندین تحقیق از جمله پژوهش سال 2006 خود دریافتند، توانایی های فکری به موازات افزایش وزن کاهش پیدا می کنند.
همواره فعالیت داشتن
افراد باهوش هرگز حوصله شان سرنمی رود. زیرا از وقت خود بهترین استفاده را می کنند. کمااینکه در کنار هفته ای 40 ساعت کار، در کلاس های متفاوت حضور می یابند، و فعالیت های مختلفی دارند.
خوردن شیر مادر
پژوهش به عمل آمده در سال 2007 در بریتانیا و زلاندنو با شرکت 3 هزار کودک نشان داد که خوردن شیر مادر در کنار سایر مزایای خوب، سبب باهوش تر شدن نوزادان هم می گردد.
عدم استفاده از دخانیات
پژوهشگران اسرائیلی در سال 2010 نتایج آزمایش میزان هوش 20 هزار مرد 18 تا 21 ساله را با هم مقایسه کردند. این میزان برای غیرسیگاری ها، افرادی که کم سیگار می کشند، و سیگاری های حرفه ای، به ترتیب 101، 94 و 90 بود.
باور نداشتن به خدا، وفاداری به همسر، متولد شدن از مادرانی که در دوران بارداری حالت تهوع داشته اند، عضو خانواده های باهوش تر بودن، متولد شدن از مادرانی که در دوران بارداری ماهی می خورده اند، ارسال کمتر پیامک، داشتن مغز بزرگتر، توانایی بیشتر کنترل خود/ کف نفس، قدرت بیشتر در منحرف نشدن فکر به سبب رخدادهای اطراف، و توانایی تطابق آسان تر، از سایر ویژگی افراد دارای هوش بالای میزان متوسط هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *