صفحه اصلی / اخبار / نسیم اقدم، مهاجم مسلح ایرانی مقر یوتیوب از این شرکت بیزار بود!

نسیم اقدم، مهاجم مسلح ایرانی مقر یوتیوب از این شرکت بیزار بود!

آمریکا- پلیس کالیفرنیا هویت مهاجم مسلح به دفتر مرکزی YouTube در سن برونوی کالیفرنیا را نسیم نجفی اقدم 39 ساله و آمریکایی – ایرانی تبار معرفی کرده است. به گزارش رسانه های محلی نسیم اقدم که گیاهخوار و از حامیان حقوق حیوانات بود، به دلیل سانسور یا فیلتر کردن ویدیوهایش در یوتیوب و محدود شدن پولی که  از این راه به دست می آورد، از شرکت شاکی و متنفر بود. او ژانویه 2017، ویدیویی را در یوتیوب منتشر کرد و مدعی شد که قربانی تبعیض شده است و ویدیوهایش عمدا فیلتر می شوند.

در حمله روز سه شنبه یک مرد و دو زن با گلوله مجروح شدند. پلیس وضعیت مرد مجروح را وخیم گزارش کرده است. در این حمله یک مرد 36 ساله، یک زن 32 ساله و یک زن 27 ساله به سختی مجروح شدند. علیرغم گزارش های اولیه مبنی بر اینکه مرد 36 ساله دوست پسر اقدم بود، پلیس اعلام کرد که اقدم با قربانیان آشنایی نداشت.

اقدم ساکن سن دیه گو در جنوب کالیفرنیا و صاحب یک کانال یوتیوب بود که روی آن ویدیوهایی با موضوعات مختلف از جمله خشونت علیه حیوانات و گیاهخواری به اشتراک می گذاشت. او خود را گیاهخوار، بدنساز، هنرمند و خواننده رپ معرفی می کرد. او در اینترنت از اسم مستعار <نسیم سبز> نیز استفاده می کرد و وب سایت NasimeSabz.com را داشت و در آن درباره فرهنگ ایرانی و گیاهخواری مطلب می گذاشت.  

اسماعیل اقدم، پدر نسیم ، دوشنبه با پلیس تماس گرفت تا مفقود شدن دخترش را گزارش کند. زیرا نسیم دو روز بود به تلفن اش جواب نمی داد. اسماعیل اقدم به پلیس هشدار داد که ممکن است دخترش به مقر YouTube رفته باشد، چون از آن شرکت متنفر است.

ماموران پلیس حوالی ساعت 2 بامداد صبح سه شنبه، نسیم را در فاصله 48 کیلومتری مقر YouTube درحالی که در اتومبیلش خواب بود، پیدا کردند. اما پس از اینکه نسیم از پاسخ دادن به سوالات آنها خودداری کرد، او را به حال خود رها کرده و محل را ترک کردند.

نسیم پس از تیراندازی در داخل ساختمان، خودکشی کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *