صفحه اصلی / علم و دانش / نسل جدید موشک های روسیه، غیرقابل ردیابی توسط سیستم ضد موشکی

نسل جدید موشک های روسیه، غیرقابل ردیابی توسط سیستم ضد موشکی

banner-niazmandiha2

ولادیمیر پوتین، بر اساس سنت چندین و چند ساله، اول مارچ در برابر نمایندگان پارلمان، اعضای دولت و دیگر مقامات عالیرتبه روس حاضر شده و سخنرانی کرد. او در سخنرانی امسال به موضوعات داخلی، لزوم سرمایه گذاری بیشتر در پروژه های زیربنایی، توسعه حمل و نقل، مبارزه با فساد و همچنین برنامه های دولت برای حمایت از جوانان و توسعه و تسهیل سرمایه گذاری خارجی در کشور، پرداخت. اما جالب توجه ترین بخش سخنرانی پوتین به برنامه های دفاعی جدید روسیه مربوط بود.

رئیس جمهور روسیه از ساخت 300 سلاح جدید، از جمله موشک های بالستیک بین قاره ای و موشک بالیستیک برای زیردریایی ها، صحبت کرد. پوتین تاکید کرد که در حال حاضر هیچ کشور دیگری در جهان این سلاح ها را در اختیار ندارد. او از موشک هایی سخن گفت که می توانند هر نقطه از جهان را هدف قرار بدهند؛ همچنین سلاح های مافوق صوتی که هیچ سیستم ضد موشکی قادر به ردیابی و رهگیری آنها نیست.

پوتین گفت: ما توانسته ایم موشک های استراتژیک هسته ای جدیدی را ایجاد کنیم. این موشک ها توانایی مقابله و دور زدن سامانه های ضد موشکی کنونی و رادارها را دارند. توانایی های زیردریایی هسته ای ما نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اندازه نسل جدید زیردریایی ها کوچکتر اما سرعت عمل، قدرت و بهره وری آنها بسیار بیشتر شده است.

پوتین در پایان سخنانش ناتو را از نزدیک شدن به مرزهای روسیه برحذر داشت. وی همچنین استراتژی هسته ای آمریکا را نگران کننده دانست. اما همزمان تحریم روسیه را سیاستی شکست خورده دانست و تاکید کرد که این تحریم ها در تضعیف قدرت نظامی روسیه ناکام بودند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *