مقالاتمقالات سیاسی

نسخه برداری از سیاست های دولت لیبرال وین توسط لیبرال های ترودو

جوسلین بمفورد- تورنتو سان

سیاست های شکست خورده لیبرال های وینذر استان انتاریو، دارند از سوی لیبرال های ترودو در سطح ملی بازیافت و نسخه برداری می شوند. کمااینکه جرالد باتس مشاور ارشد سیاسی جاستین ترودو که مشاور کلیدی کتلین وینهم بود، اینک در سمت راست نخست وزیر ترودو می نشیند (البته برخی بر این باورند، که قضیه بر عکس است).

اما رابطه بین این دو به هر شکل که باشد، آنها دیدگاه های مشترک دارند. کمااینکه به جای درس گرفتن از فاجعه برآمده از اقتصاد سبز در استان انتاریو، دارند از همان روش نسخه برداری می کنند و مقدار بیشتری از همان فاجعه را در کشور به وجود می آورند.

قیمت گذاری بر گازکربنیک

سیاست فاجعه آمیز در پیوند با مهار سطح تولید گازکربنیک و قیمت گذاری بر میزان تولید آن، در کاهش گازهای گلخانه ای هیچ تأثیری نداشت. در مقابل هزینه های کاروبارهای کوچک و متوسط را افزایش داد (در حالی که اغلب فرصت های بهتری در اختیار کسب و کارهای بزرگ گذاشت).همچنین بهای انرژی/ مواد سوختی را برای مصرف کنندگان گران تر کرد.

البته همه این آسیب ها در حالی وارد می شدند، که پول کلانی به کالیفرنیا انتقال می یافت.

مالیات بر گازکربنیک دولت مرکزی نیز، سبب آسیب های مشابه بیشتری خواهد شد. البته به کانادایی ها قول داده شده که در ازای این مالیات چک هایی دریافت خواهند کرد، که به منزله استرداد آن مالیات خواهد بود. اما مسئله این است که پول در نظر گرفته شده برای این چک ها، در واقع به صورت مواد سوختی گرانتر و بهای بالاتر کالاهای مصرفی از جیب خود مردم پرداخت خواهد شد. کمااینکه بازهم این کار و بارهای کوچک هستند، که به ناچار قبض های مربوطه را خواهند پرداخت.

همه این موارد در حالی رخ خواهند داد، که شرکت های بزرگ معاف خواهند بود. همچنین پول های کلانی به شکل سرمایه گذاری از کانادا به مناطق مناسب تر برای کسب و کار در همسایه جنوبی انتقال داده خواهند شد.

سیاست کلی انرژی

قانون انرژی سبز انتاریو بهای برق این استان را به سه برابر قیمت آن در مناطق رقیب افزایش داد. همچنین برای پروژه های تولید برق از باد و خورشید قراردادهایی بسته شد، که گاهی پنج برابر بهای وقت بودند.

اینک شاهد آن هستیم که دولت مرکزی نیز پس از به هم ریختن بازار انرژی از طریق سیاست ها، مقررات و قوانین خود، با خرید پروژه نفتی ترنس مانتین دارد به سوی آشفتگی بیشتر گام برمی دارد.

 

 

قوانین کاری که در موردشان خوب فکر نشده بود

در ماه سپتامبر پتی هاجدو وزیر کار دولت مرکزی بازبینی قوانین کاری را اعلام کرد. وی در این مورد از جمله گفت: بازگرداندن تعادل کار- زندگی و محافظت بهتر از شاغلان در حوزه های کاری توأم با مخاطره مانند نیمه وقت، موقت و قراردادی، از تمرکزهای کلیدی تغییرات در نظرگرفته شده در قانون مذکور خواهند بود.

عین این کلمات را در زمانی از دهان کتلین وین نخست وزیر وقت انتاریو شنیده بودیم، که داشت در مورد لایحه 148 قانون استانی سخن می گفت. این بخشی از آن گفتار وی در مورد تغییر دیدگاه در باره محل کار است، که طابق النعل به النعل نقل می شود: تمرکز مهم بر کارکنان آسیب پذیر شاغل در حوزه های کاری توأم با مخاطره، در متن استانداردهای استخدامی و روابط کاری است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان