صفحه اصلی / علم و دانش / نرم افزار پیشگیری از بارداری Natural Cycles ، عامل سی و هفت مورد بارداری ناخواسته!

نرم افزار پیشگیری از بارداری Natural Cycles ، عامل سی و هفت مورد بارداری ناخواسته!

مسوولین بیمارستانی در استکهلم، شکایت رسمی خود بر علیه سازندگان نرم افزار Natural Cycles را به جریان انداخته و آن را عامل 37 مورد بارداری ناخواسته دانسته اند. بیمارستان Sodersjukhuset ، شکایت خود را به Medical Product Agency سوئد ارائه کرده است و می گوید که 37 زن که ناخواسته باردار شدند، برای سقط جنین به این بیمارستان مراجعه کرده اند.

Natural Cycles، چرخه قاعدگی کاربر و همچنین عواملی مانند درجه حرارت بدن را برای تعیین زمان تخمک گذاری و بارور بودن یک زن را ردیابی می کند. این اپلیکیشن، در سال 2017 به عنوان یک افزار پزشکی پیشگیری از بارداری در اروپا ثبت شد و هم اکنون 700 هزار کاربر در سراسر جهان دارد.

شرکت سازنده با ارسال ایمیل برای رسانه ها اعلام کرد: هیچ روش پیشگیری از بارداری 100 درصد موثر نیست و ریسک بارداری ناخواسته در هر روش پیشگیری وجود دارد. Natural Cycles، تا 93 درصد موثر است. اعداد و ارقام ذکر شده در رسانه ها، با توجه به تعداد کاربران و محبوبیت این اپلیکیشن، شگفت آور نیست. واقعیت اجتناب ناپذیر این است که با افزایش تعداد کاربران، تعداد بارداری های ناخواسته نیز افزایش خواهد یافت.

اما، 7 درصد حاشیه خطا ، بخصوص هنگامی که هدف جلوگیری از بارداری است، بالا و قابل توجه تلقی می شود. دکتر دانیلا کاپارارا، از پزشکان بخش زنان و زایمان بیمارستان Humber River  تورنتو با اشاره به این مساله می افزاید: بدن ما ماشین نیست. از لحاظ تئوری، هفت درصد حاشیه خطا ممکن است به نظر بالا برسد، به ویژه هنگامی که هدف از جلوگیری از بارداری است اما دکتر دانیال کاپارارا، کارمند پزشک در بخش زنان و زایمان بیمارستان هامبورگ، می گوید این واقعا خوب است. یک احتیاط: بدن ما ماشین نیست. از لحاظ تئوری، نرم افزاری مانند Natural Cycles  باید بتواند زمان باروری را به درستی ردیابی کند. اما زمان تخمک گذاری ممکن است با ماه قبل تفاوت داشته باشد. این اپلیکیشن ها، برای زنانی که عادت ماهانه نامنظم دارند، یا در زمان یکسان تخمک گذاری نمی کنند عمل نمی کند. بدن ما هر ماه، بصورت یکسان عمل نمی کند. اینکه سازندگان میزان موثر بودن نرم افزار را 93 درصد اعلام کرده اند خوب است، اما به شرطی که همه زنان از یک مدل استاندارد برای تخمک گذاری پیروی کرده و به روش صحیح از آن استفاده کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *