اخباراخبار کانادا

نرخ بیکاری در کانادا در پایین ترین حد طی چهل و دو سال گذشته

تورنتو- به گزارش اداره آمار کانادا، نرخ بیکاری در کشور طی ماه نوامبر به 5.6 درصد کاهش یافت که پایین ترین حد از سال 1976 به اینسو می باشد. طی ماه نوامبر، 94 هزار فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد شد که به مراتب بیشتر از پیش بینی کارشناسان اقتصادی بود. نکته مهم اینکه بخشی از این افزایش مربوط به مشاغل تمام وقت بود.

واقعیت این است که صنعت تولید و عرضه ماری جوانا در کانادا در اشتغالزایی نقش بسزایی داشت. میانگین افرادی که طی سه ماه گذشته، یعنی از قانونی شدن آن از 17 اکتبر جذب این صنعت شده اند 10 هزار و 400 نفر بود. هرچند تعداد کارکنانی که در بخش تولید و عرضه ماری جوانا دارویی فعالیت می کنند به مراتب کمتر می باشد، اما توسعه این صنعت به پرورش و عرضه ماری جوانا برای مصرف تفننی، به ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور کمک کرد. بیش از 58 درصد مشاغل مرتبط با ماری جوانا در بخش کشاورزی و مابقی در بخش عرضه، خدمات آموزشی و درمانی بود. میانگین حقوق و دستمزد پرداخت شده در این بخش نیز ساعتی 29.58 دلار اعلام شد.

استان کبک با 26 هزار فرصت شغلی جدید در صدر جدول قرار گرفت. نرخ بیکاری در کبک 5.4 درصد بود. آلبرتا نیز 24 هزار فرصت شغلی جدید را طی ماه نوامبر ایجاد کرد تا نرخ بیکاری به 6.3 درصد کاهش یابد. در انتاریو 20 هزار فرصت شغلی ایجاد شده و  نرخ بیکاری در حد 5.6 درصد ثابت بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان