Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / ندانستن انگلیسی، چالشی بزرگ برای یکصد و سی هزار شهروند تورنتو

ندانستن انگلیسی، چالشی بزرگ برای یکصد و سی هزار شهروند تورنتو

تورنتو- بیش از 130 هزار نفر در تورنتو انگلیسی صحبت نمی کنند و به همین دلیل با موانع و چالش های جدی روبرو می باشند.

پیتر کلاترباک، از مدیران ارشد سازمان غیرانتفاعی Social Planning Toronto با اشاره به این آمار می افزاید: تعداد این افراد قابل توجه و نیازهای آنها پیچیده است. این ها همسایه های ما هستند. تسلط به زبان انگلیسی می تواند تغییر مثبت در زندگی آنها ایجاد کند؛ از یافتن شغل مناسب گرفته تا دسترسی به خدمات و امکانات شهری.

بیکاری و فقر نزد تورنتویی هایی که به زبان انگلیسی آشنایی ندارند، بسیار بالا می باشد. مشکل اینجاست که برای بسیاری از این شهروندان دسترسی به کلاس های زبان آسان نیست. شرکت در این کلاس ها بخصوص برای سالمندان مفید می باشد. زیرا در کنار یادگیری زبان، امکان برقراری مراودات اجتماعی را فراهم کرده و آنها را از انزوا خارج می کند.

در گزارش SPT، از  دولت های فدرال، استانی و شهرداری خواسته شده تا برنامه های حمایتی خود را افزایش بدهند. برای مثال شهروندان بلافاصله پس از کسب تابعیت کانادا از شرکت در برنامه LINC یا آموزش زبان به تازه واردین که با بودجه دولت فدرال ارائه می شود، محروم می شوند. به عبارتی شرکت کنندگان مجبور می شوند بین شرکت در کلاس زبان و کسب تابعیت یکی را انتخاب کنند. مشکل بعدی، فقدان خدمات نگهداری از کودکان برای شرکت کنندگان در کلاس های ESL یا انگلیسی به عنوان زبان دوم می باشد، که از سوی دولت استان ارائه می شود.  


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *