فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

نخستین تصاویر تام هنکس در نقش آقای راجرز

شرکت فیلمسازی Sony نخستین تصاویر را از تام هنکس ستاره‌ سینمای آمریکا، در نقش فرد راجرز چهره‌ نامدار تلویزیون آمریکا، منتشر کرد. این عکس‌ها، هنکس را با گریم سر صحنه‌ فیلم تازه‌اش نشان می‌دهند که هنوز نامگذاری نشده است. در یکی از عکس‌ها، هنکس دیده می‌شود که یکی از لباس‌های شناخته‌شده‌ای را که راجرز بر تن می‌کرد، یعنی ژاکت سرخ‌رنگ و کفش‌های ورزشی آبی‌رنگ را پوشیده است.

خانم ماریل هلر کارگردان فیلم، که پیشتر فیلم The Diary of a Teenage Girl   یا <خاطرات یک دختر نوجوان> را کارگردانی کرده بود، فیلم را بر اساس فیلمنامه‌ای از میکا فیتزرمن بلو و نوا هارپستر می‌سازد. مارک ترتلتاب و پیتر سراف و شرکت فیلمسازی شان Big Beach Films به همراه یوری هنلی تهیه‌کننده فیلم هستند. فیتزرمن بلو و هارپستر به همراه لیا هولزر از شرکت Big Beach مسوولیت مدیریت تولید فیلم را نیز، بر عهده دارند.

فرد راجرز که زندگی او موضوع این فیلم است، مجری برنامه‌ تلویزیونی Mr. Rogers’ Neighborhood بود که در آمریکا بسیار محبوب بود و از سال 1968 تا 2001، از تلویزیون این کشور پخش می‌شد. پخش سریال یاد شده، برای نخستین بار در سال 1962 و از تلویزیون کانادایی CBC آغاز گردید. راجرز افزون بر کارش در تلویزیون، موسیقیدان، عروسک‌گردان و یک کشیش کلیسای Presbyterian نیز بود. از  زندگی راجرز همچنین موضوع یک فیلم مستند به نام Won’t You Be My Neighbor یا <شما نمی‌خواهید همسایه من شوید؟> بود. این فیلم امسال در جشنواره‌ فیلم Sundance در ونیز برای نخستین بار به نمایش درآمد.

راجرز در دسامبر سال 2002، و به تشخیص پزشک، متوجه شد که به سرطان معده مبتلا شده است. در ژانویه‌ 2003، عملی برای برداشتن تومور سرطانی، روی او صورت گرفت که موفقیت‌آمیز نبود. او در صبح روز 27 فوریه‌ 2003 در خانه‌اش در شهر پیتزبورگ ایالت پنسیلوانیا درگذشت.

در ژانویه 2018، خانم هلر کارگردان سینما اعلام کرد که قرار است فیلمی درباره‌ این چهره‌ تلویزیونی با بازی تام هنکس بسازد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *