اخباراخبار کانادا

نبرد در جنگل های Fairy Creek؛ پلیس کانادا خواهان اختیارات بیشتر برای برخورد با معترضان

کانادا- آتش جنگ و جدل بین حامیان محیط زیست و پلیس سلطنتی (RCMP) بر سر قطع درختان قدیمی در منطقه Fairy Creek بریتیش کلمبیا، قصد خاموش شدن ندارد، زیرا معترضان قصد ادامه نافرمانی مدنی را دارند. 

طی چهار ماه، RCMP نزدیک به 1000 نفر را به جرم نقض حکم دادگاه و سد معبر در یک منطقه دور افتاده جنگلی در جنوب جزیره ونکوور، بازداشت کرده است. 

طی هفته گذشته، پلیس سلطنتی با اعتراف به شکست خود در برابر یک گروه سازمان یافته، دادخواستی را به دادگاه عالی بریتیش کلمبیا ارائه کرده و خواهان اختیارات بیشتر برای برخورد با معترضان و متفرق کردن آنها شده است. 

پنجشنبه گذشته، هنگامی که اتومبیل های پلیس به جاده گرانیت اعزام شدند، با گروه 70 نفره از معترضان که یک دیوار انسانی ایجاد کرده و تنها راه ورود به سایت شرکت Teal Cedar Products Ltd را مسدود کرده بودند، روبرو شدند. 

این تاکتیک اعتراضی برای پلیس که از چند ماه قبل محافظت از سایت را به عهده گرفته است، آشنا بود، اما 4 ساعت طول کشید تا پلیس معترضان را متفرق کند؛ در پایان روز، تعداد کل دستگیرشدگان از 18 ماه می به اینسو، به 962 نفر رسید؛ 

مشکل اینجا بود که جاده گرانیت برای مدت طولانی باز نماند و روز بعد 20 فرد دیگر نیز بازداشت شدند.  

معترضان روش های فزاینده ای را برای جلوگیری از انجام وظیفه پلیس سلطنتی به کار برده اند؛این تاکتیک ها شامل زنجیر کردن خود به میله های فلزی مستحکم شده با بتن یا ایستادن روی سه پایه در حالی که طنابی به دور گردنشان حلقه شده، می باشد؛ این اعتراضات در حال حاضر دومین سال خود را سپری می کند و معمولا در طول هفته بین 100 تا 200 معترض در محل حضور دارند. تعداد آنها در روزهای آخر هفته به 500 نفر می رسد. 

اعتراضات Fairy Creek در آگوست سال 2020  توسط گروهی از حامیان محیط زیست و بومیان ساکن منطقه، آغاز شد. از زمان آغاز اعتراضات، دولت نیو دموکرات بریتیش کلمبیا به رهبری جان هورگان، وعده محافظت از جنگل های قدیمی را داده است، اما به جز برخی مناطق نسبتا کوچک که قطع درختان موقتا در آنها متوقف شده، تغییر اساسی رخ نداده است. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست