مقالاتمقالات اجتماعی

نبرد ترامپ برای حفظ ویلایش در فلوریدا

برگرفته شده از ونیتی فر
به نوشته لارنس لیمر نویسنده کتاب زیر عنوان مار- آ- لاگو: درون دروازه های قدرت کاخ ریاست جمهوری ترامپ، در اواسط دهه 1990 ترامپ تقریبا ورشکسته ای کلاش بود، که عاشق یک مجتمع تفریحی واقع در شهر کوچک بندری پالم فلوریدا شد. او در این باره از جمله آورده در خلال دهه 1980 دانلد ترامپ در سراسر اراضی آمریكا لاف زنی پرزرق و برق، و خلاصه لیبراچه (پیانونواز، خواننده و بازیگر آمریکایی. ایران جوان) حوزه املاک و مستغلات شد. اما در اوایل دهه 1990 چنان زیر بار قرض رفت که زمانی که عملکرد داشته هایش یکی پس از دیگری برای جوابگویی به بدهی های کلان او کفایت نمی کردند، تمام امپراتوری بساز و بفروشش در آستانه سقوط قرار گرفت. بنابراین هر دو قمارخانه تاج محل ترامپ در شهرک تفریحی آتلانتیک (واقع در قصبه آتلانتیک ایالت نیوجرسی. ایران جوان) و هتل پلازا در نیویورک را ورشکسته اعلام نمود. همچنین داشت مار- آ- لاگو را که میزان وامش بسیار زیاد بود، از دست می داد. پل رمپل وکیل دعاوی پیشین وی در این باره می گوید: ترامپ به اندازه ای عاشق مار- آ- لاگو بود، که اشتیاق داشت برای نگه داشتن آن هر کاری از دستش برمی آید، انجام دهد. کمااینکه به شهرداری پالم پیشنهاد ساخت هشت خانه در این ملک 17 جریبی را داد. اما در جامعه، این مجتمع تفریحی به اندازه ای برای دیگران ناخوشایند بود، که این پیشنهاد رد شد…

البته ترامپ از پیشترها نیز با مار- آ- لاگو بیگانه نبود. کمااینکه از جمله در آنجا مراسم بزرگ ترتیب می داد، مهمان های فو ق العاده پولدار دعوت می کرد، در پذیرایی سنگ تمام می گذاشت، و در زمین تنیس آن دیگران را به رقابت می طلبید. بنابراین می شد با پرداخت 120 دلار (که البته در آن هنگام پول کمی هم نبود) از یک بوفه غذاهای بسیار خوب، و برنامه گروه موسیقی 50 نفره با مجریان عالی در سطح جهانی مانند جیمز بران، برخوردار شد. فراتر اینکه این سرشناسان پس از اجرا نیز محل را ترک نمی کردند، و مهمانان می توانستند با آنها به گفت وگو بنشینند.

بعدها ترامپ از مار- آ- لاگو برای پیشبرد سایر منافع کار و بارش بهره می برد. زیرا باور داشت که حتی سرسخت ترین افراد اهل معامله، با دیدار از این مجتمع تفریحی نرم می شوند. به همین سبب زمانی که می کوشید با مشارکت قبیله سمینول در فلوریدا قمارخانه راه بیندازد، اعضای این قبیله را به مار- آ- لاگو دعوت کرد.
به موازاتی که اوضاع دارایی های ترامپ رو به بهبود گذاشت، مشکل مرگ تدریجی والدینش به وجود آمد. کمااینکه هر دوی آنها در میانه دهه 80 سالگی خود بودند، و هیچ کدام شان حال خوشی نداشتند. از جمله پدرش مبتلا به آلزایمر بود. البته ترامپ می توانست، آنها را در مراکز نگهداری مربوطه بگذارد. اما چنین نکرد. کمااینکه مایک دونووان خلبان شخصی اش خاطرنشان می نماید: هر بار که به بندر پالم پرواز می کردیم، مادر ترامپ را از پله ها به بالا حمل می نمودیم، و در عقب هواپیما روی صندلی می نشاندیم. سپس پدرش را هم به همین ترتیب وارد هواپیما می کردیم. بعد او یک ساعت و نیم با والدینش حرف می زد. سپس پدرش را که به سبب مشکلات جسمی نمی توانست در پرواز حضور داشته باشد، به اتومبیلش انتقال می دادیم. بعد خودمان در حالی که مادرش هم در هواپیما بود، به سوی فلوریدا پرواز می کردیم.

از دیگر سو ترامپ برای موفقیت سایر کسب و کارهایش هم به سختی می کوشید، و از هر ترفندی بهره می برد. مثلا باشگاه مار- آ- لاگو متعلق به او تنها مجاز بود 500 عضو، و همزمان فقط 390 مهمان داشته باشد. مقرراتی که باشگاه های رقیبش ناچار نبودند، از آنها تبعیت کنند. ترامپ تصمیم گرفت، برای تغییر این مقررات به شورای شهر بندر پالم مراجعه نماید. اما پل رمپل گفت بهتر است برای چنین پیشنهادی 5 سال صبر کند، تا شرایط لازم ایجاد شود. ولی ترامپ بدون توجه به این توصیه ها از جمله با ایراد اتهام ضدیهود بودن سایر باشگاه ها عنوان کرد، که محدودیت های مورد اشاره تنها از آن رو در مورد باشگاه وی اعمال می شود، که او اجازه داده یهودی ها را هم به عضویت بپذیرند. این ادعا چنان طوفانی به راه انداخت که از جمله مطلبی زیر عنوان ترامپ افراد متنفر از یهودی ها را می درد، در نشریه نیویورک پست به چاپ رسید. همچنین برخی از یهودی های سرشناس از جمله اعضای شورای شهر پیرو یهودیت خواستار آن شدند، که ترامپ برای این ادعا مدرک و سند ارائه دهد، و…
در شانزدهم سپتامبر 1996 این شورا در مورد لغو یا ابقای محدودیت های مورد اشاره تشکیل جلسه داد. در آن نشست ترامپ و وکیلش هم صحبت کردند. در هنگام رأی گیری در ماه نوامبر تنها سه محدودیت لغو، و 8 مورد دیگر به قوت خود باقی ماندند. زیرا از جمله یکی از مهم ترین دلایل برقراری این محدودیت ها، قرار داشتن باشگاه متعلق به ترامپ در منطقه مسکونی و نگرانی ساکنان اطراف آن در مورد افزایش شدید ترافیک بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان