صفحه اصلی / اخبار / ناپدید شدن مسکن های مخدر از بیمارستان های کانادا!

ناپدید شدن مسکن های مخدر از بیمارستان های کانادا!

behzad-azizi

تورنتو- مدتی است که انواع مسکن های مخدر از جمله مورفین، هیدرومورفون، آکسیکودون، کودئین و فنتانیل به طور مشکوک و به مقدار زیاد از بیمارستان های کانادا ناپدید می شوند. متاسفانه با شدت گرفتن بحران اوردز مواد مخدر، سرقت اینگونه داروها از بیمارستان ها افزایش پیدا کرده است. مایکل هریس، نماینده محافظه کار مجلس انتاریو از حوزه انتخابی کیچنر-کانستوگا می گوید: متاسفانه شاهد راه یافتن این داروها از مراکز درمانی به خیابان ها هستیم.

بر اساس گزارش های داخلی وزارت بهداشت و درمان که از طریق قانون دسترسی به اطلاعات در اختیار City News قرار گرفته است، در فاصله سال 2010 تا سپتامبر 2017، مسکن های مخدر 5 هزار و 689 بار، از بیمارستان های کانادا، بخصوص انتاریو، ناپدید شدند. تعداد داروهای ناپدیدشده شامل چند قرص تا بسته های 100 تایی بود.

فرانس گلیناس، نماینده حزب نیودموکرات و منتقد وزارت بهداشت و درمان انتاریو می گوید: می دانیم که بخش هایی از سیستم خدمات درمانی ناکارآمد هستند. این بخش ها بایستی تقویت شده و تغییر اساسی در آنها صورت بگیرد. اصلاح سیستم، در مبارزه با بحران مرگ و میر ناشی از افراط در مصرف مواد مخدر، موثر خواهد بود. ولی متاسفانه به این موارد توجه نمی شود. چون وزیر بهداشت و درمانی داریم که اصرار دارد، بحران مواد مخدر در انتاریو وجود ندارد!

بر اساس آمار منتشر شده از سوی آژانس بهداشت عمومی، طی سال گذشته 865 شهروند انتاریویی در اثر افراط در مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند. این تعداد، حدود دو برابر بیشتر از تعداد قربانیان در یک دهه قبل بود. مایکل هریس با اشاره به این آمار می گوید: روزانه دو نفر در اثر اوردز مواد مخدر جان خود را از دست می دهند.

جالب اینکه اریک هاسکینز، وزیر بهداشت و درمان انتاریو ادعا می کند، از ناپدید شدن مسکن های مخدر از بیمارستان ها بی اطلاع است!

مسوولین داروخانه ها و کارکنان آن مسوول نگهداری ایمن و مدیریت صحیح موجودی داروهای مسکن مخدر هستند. با اینکه داروخانه ها قانونا موظف به گزارش فقدان یا به سرقت رفتن داروهای مسکن به وزارت بهداشت و درمان طی 10 روز از واقعه هستند، اما ملزم به گزارش نحوه یا علت ناپدید شدن داروها نیستند. بد نیست بدانید که علت ناپدید شدن حدود 77 درصد از داروها <نامشخص> و <غیرقابل توضیح> اعلام می شود!

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *