اخباراخبار کانادا

نامگذاری سطل آشغال ساخت مونترال به اسم وسیم و ولید؛ تصادفی یا غرض ورزی؟! 

 

 

مونترال- شرکت مستقر در کبک به نام Structube، دو مدل از محصولاتش را با نام Wassim و Waleed نامگذاری کرده است. 

وسیم المنظر در گفتگو با مونترال گزت گفت: این نامگذاری می تواند کاملا اتفاقی بوده باشد، اما وسیم اسم چندان رایجی نیست، حتی در جهان عرب. از آنجایی که این شرکت در کبک مستقر است، به نظر می رسد فردی که آنها را انتخاب کرده است، من و برادرم را می شناسد و احتمالا دل خوشی از ما ندارد. این اتفاق از نظر من بیشتر عجیب و مسخره است تا توهین آمیز. هرچند ما هیچ یک از کارکنان شرکت را نمی شناسیم. 

انتشار عکس و پیام در رسانه های اجتماعی، موجی از اظهار نظرها را به همراه داشت. بسیاری به این شرکت به دلیل انتخاب اسامی عربی برای سطل های آشغال خرده گرفتند. 

مسوولین شرکت با انتشار پیامی بابت این اشتباه عذرخواهی کرده و آن را کاملا غیرعمدی دانستند. 

 

 

ملانی هاچی، مدیر بازاریابی شرکت در مورد علت انتخاب این اسامی گفت: ما برای نامگذاری محصولات مان از سیستم خودکار استفاده می کنیم. متاسفانه سیستم به حرف W رسیده بود و این اسامی در کنار اسامی دو محصول دیگر به نام  Wesson و Waylon انتخاب شدند. ما قبل از مطرح شدن این مساله در رسانه های اجتماعی ، برای اصلاح این اشتباه اقدام کرده بودیم. 

اما واقعا در پس انتخاب این اسامی چه منطقی نهفته بود؟ 

وسیم 32 ساله گفت: اسامی ما در بانک اطلاعاتی شرکت چه کار می کرد؟ وی به عنوان شوخی افزود: در دفاع از Structube باید بگویم که این سطل ها شیک و مدرن هستند. اما چرا باید سطل استینلس استیل ولید 119 دلار قیمتگذاری شده باشد و سطل وسیم کمتر از نصف آن! 

لازم به ذکر است که وسیم به عنوان کمدین و ولید 39 ساله به عنوان موزیسین و تهیه کننده فعالیت می کنند. دو برادر احتمال اینکه فردی از جامعه کمدین ها یا موزیسین ها به دلیل کدورت شخصی در انتخاب این اسامی دست داشته باشد را بسیار اندک دانستند. 

وسیم که متولد بیروت است، در دو سالگی به همراه خانواده اش به مونترال مهاجرت کرد. او فارغ التحصیل رشته فیزیولوژی از مک گیل است. اما بعد از فارغ التحصیلی به کره جنوبی نقل مکان کرد تا زبان انگلیسی تدریس کند. وی در کنار شغل تدریس در کره، به عنوان کمدین روی صحنه رفت و بعد از بازگشت به مونترال در کلوپ های شبانه به اجرای برنامه ادامه داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. توئیتر صدها حساب کاربری مرتبط با روسیه، ایران و ارمنستان را حذف کرد
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=223858
  صفحه نخست » با تفکر نابودی آمریکا به دامن چین و روسیه افتادیم، به ظریف گفتم چرا در مقابل جنایت چین سکوت می‌کنید گفت نیاز اقتصادی داریم
  https://news.gooya.com/2021/02/post-48879.php
  مشکلات بیشتر در پروژه “نورد استریم ۲” بر اثر تهدیدهای آمریکا
  مخالفت آمریکا با “نورد استریم ۲” نخستین پیامدها را آشکار می‌کند. شماری از شرکت‌های شریک از پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان کنار می‌کشند. آمریکا شرکتهای دخیل در ساخت شاهلوله انتقال گاز را به اقدامات تحریمی تهدید کرده است.
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=223860
  لوموند : سکوت خامنه‌ای نشانۀ رضایت است
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=223837
  نامه خامنه ای به پوتین با تاکید بر پیوند با روسیه و چین
  http://www.pyknet.net/
  خامنه‌ای: حد غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد نخواهد بود، لازم شد به ۶۰ درصد می‌رسد
  https://www.akhbar-rooz.com
  مترسک خمینی و پلیس تفکر در فرانسه
  https://www.dw.com/fa-ir
  کره جنوبی: برای استرداد پول ایران با آمریکا مشاوره می‌کنیم
  ——————————————————————
  یک کشور است به نام ملاها ( رهبر و دولت و سپاه و مجلس ان سر سپرده و گوش به فرمان روسیه)
  یک روسیه است و اورو اسیا ، اپوزیسیون ملاهای روسی هم به اندازه ملاها نگاه به شرق ( روسیه ، کوبا ، ویتنام ) دارد .
  یک کشور سرسپرده روسیه است به نام ارمنستان
  یک امریکا است . سر امد و رهبر جهان ازاد ، دموکراسی ، بازار ازاد ، قوه قضائیه مستقل ، نمونه کامل ازادی بیان برای مخالفین ! دقت کنید ازادی بیان برای مخالفین دولت . تا جایی که همه روزه اکثر رسانه ها به ترامپ حمله می بردند ، حتی مارکسیست ها وآسلامیست ها و جاسوسان روسیه ، ملاها ، اسد ، مادورو … وقتی رئیس جمهور بود . همه رسانه ها به اوباما حمله می کردند وقتی او رئیس جمهور بود .
  یک کشور هم مدار امریکا است به نام کره جنوبی ، پیشرفته ، دموکراسی ، بدون فساد سیستماتیک ( رئیس جمهور کشور برکنار و محاکمه شد و زندانی ، انهم برای جرایمی که در روسیه ، ایران ، کوبا ، بلاروس ، کره شمالی ، قذافی ، اسد ، صدام ، چین ، … رهبران کشور محاکمه که چه عرض کنم ، مدارج ترقی را طی میکنند و اینها اصلا در ان کشورها جرم نیست ) . نه جمهوری خواهان امریکا ، نه دموکرات ها ، نه سازمان سیا ، نه پنتاگون ، … هیچ توطئه ای علیه این کشور نمی کنند ، انها را استثمار نمی کنند ، چون این حرفها فقط در میان دست نشانده های روسیه و چین پای منقل تریاک رهبران مالیخولیایی انها و در خانه های تیمی سیاه کلیستی و توده ای و تروریست های شونیست محل اعراب دارند.
  اخبار بالا را نگاه کنید
  نیکفر تروریست فدایی روس همکار سپاه پاسداران ، روسیه ، اسد ، مادورو ، قذافی ، … در رادیو هلندی زمانه نگران ازادی بیان در فرانسه است !!!! (البته برای چپ های روسی که نگهبان اسلامیست ها و جهادیست ها هستند در خط امریکا ستیزی) اما در روسیه ، کوبا ، ویتنام ، ایران ، سوریه این مزدور روسی تروریست چشمانش هم کور است ، مغزش مملو از پهن لنینیستی است .
  در اخبا رروز در برلین ، تابان پیشگام تروریست سیاه کلیست دیگر باد توی استین امریکا ستیزی و خود زنی خامنف برای پیشبرد مقاصد جنایت کارانه اتمی ، موشکی ، شیمیایی ، خامنف ، اسد ، قذافی ، کیم میکند . چرا ؟ چون نمی خواهد خامنف به هیچ قیمتی از باند روسی پوتین بیرون امده و معامله ای با ترامپ یا پرزیدنت بایدن بکند که روسیه که امروز زیر فشار امریکا واروپا ( دوباره متحد شده در عصر بایدن ) صدای استخوانش به گوش میرسد , بهم بپاشد . میگوید ۲۰ درصد کم است ۶۰ درصد کنیم !
  پیک نت فدایی توده ای های ریش دار امنیتی ساواما ( عبدالله شهبازی ، زرافشان ، عمویی ، …) از ترس اینکه مبادا در فقاهت بعثی ملاهای روسی یک وقت از زبان کسی سخنی بپرد که منجر به نوعی چرخش از مدار روسیه به حتی مدار بدون درگیری و تروریسم و موشک بازی و اتم با امریکا و غرب ( مثل دیکتاتوری های مذهبی عربستان و پاکستان و شیخک ها و یا همین جمهوری اسلامی عراق ) شود ، که نهایتا دودش به چشمان پوتین برود یا اسد و مادورو ، از خودش اشعار روسی می تراشد لای نامه ای می گذارد که خامنف پاکباخته ورشکسته داد (با نامه رسان روسی که به مقصد نرسید) آنهم از ترس بیرون ریختن مردم گرسنه نگاه داشته شده با دلار نزدیک به سی هزار تومان ، زنانی که زیر فشار مضاعف هستند هم اقتصادی ، هم هویتی ، هم جنسی ، هم بدون هیچ حق اولیه که حتی زنان دیکتاتوری های دیگر در مدار غرب از ان برخوردارند ، تحقیر شده و داغدیده هستند ، بیرون بریزند و چون لوکاشنکو ریش و سبیلش را دود بدهند .
  همه این اخبار را کنار هم بگذارید نتایج زیر لابلای خطوط قابل خواندن است
  امریکای پرزیدنت بایدن گوشش به کسی بدهکار نیست ، به منافع امریکا در شرایط کنونی فکر میکند و بهترین روشی که ملاها را از روسیه و بمب اتم و کره شمالی شدن دور کند بدون انکه به انها نفس تازه برساند که ترامپ انرا تا استانه خفه شدن فشرده ا ست . ملاهای روسی اینبار شتر سواری دولا دولا یا پلیس خوب پلیس بد ، یا پنهانی ساختن و در اشکار عربده کشی روسی ، را باید بگذارند کنار و گرنه پرزیدنت بایدن همان ترامپ است برای انها .
  – خامنف اینرا فهمیده ، لوموند هم فهمیده , پوتین هم فهمیده.
  – مسخره های لوده مثل ذوالنور و قالیباف و زاکانی و … جای دوست و دشمن نشان میدهند
  بی خاصیت های اسهالی اصلاح طلب دیگر همه کف گیرهای روسی شان که روبان تعامل با غرب به ان بسته بودند ، به ته همه دیگ ها خورده .
  دلال های فاحشه روس با رژ لب لورال و شورت و کرست ویکتوریا سیکرت ، “مثل ظریف و روحانف و موسویان ” ، باید بروند چند تا چهار راه پایین تر وایسند واسه مشتری ، نیویورک و پاریس و مونیخ و داووس را باید فراموش کنند .
  همه میدانند که اینها مزدور روسیه هستند با قاسم چه گه وارا و پوتین و اسد و حماس و حزب الله هم اخورند .
  اپوزیسیون قلابی ابله روسی باید بداند که پوتین از شدت ناراحتی از این سرنوشت غم انگیز ، نامه دلجویی و ابراز ارادت خامنف ، معشوقه سابق ، را به دور انداخت و خشمش را متوجه نامه رسان کرد.
  این جدایی از روزی که خامنف وحشت زده در زمان ترامپ به دامان چین پناه برد , شروع شد. روزی که همه سوسک های روسی ( خوئینیها ، عبدی ، فدایی ها ، توده ایها ، ملی مذهبی ها , من و تو ، کیهان لندن ، ایران اینترنشنال ، رادیو فردا
  ) از سوراخهای توالت های رژیم بیرون ریختند و فریاد وا تسلیما ، وا امپریالیسما ، … انهم برای “چین ” سر دادند ، بدون اینکه بگویدن ۴۲ سال است روسیه و چین ایران را گاییده ا ند ، غارت که چیزی نیست ، اشغال کجا چنین نابود کننده است ؟ استعمار هم ضوابطی دارد . خوب مگر هند و افریقای جنوبی و این همه کشور در شرق اسیا ، افریقا ، جنوب امریکا مستعمره نبودند ؟ کدام یک از انها سرنوشت ملاها ، اسد ، السیسی ، مادورو را داشتند ؟
  بله پوتین ترسیده !
  تنها یک نفر جرات کرد از ان بگوید ( مهدی فلاحتی در صدای امریکا ) همان کسی که سالها پیش پول شویی فدائیان خلق برای ملاها در ونزوئلا از طریق شرکت کیسون را رو کرد پیش ان که حسن داعی در برنامه میبدی چند ماه پیش بر زبان اورد . زبان فرخ نگه دار دلال روسی فدایی دچار چنان لکنتی شد که مثل چانه های کیانوری در تلویزیون ملی در برابر بهشتی میلرزید و التماس می کرد انها را هم مثل امت مسلمان اخوندی جزو خودی ها بیاورند و اجازه دهند که کیانوری ماتحت خمینی را از نزدیک لیس بزند . نه از پشت شیشه . بهشتی دیکتاتور آنقدر ابله نبود که فریب او را بخورد ، بهزاد زیر او بمب گذاشت به دستور شوروی . جاده صاف شد برای اکبر شاه و خامنف .

  مردم ایران باید بدانند که تنها دو راه پیش روی انها مانده
  – یک راه حل از بالا ( یک سوهارتو لازم است که ایران را از شر انواع ویروس های روسی ، مارکسیستی ، گوادلوپیستی ، دموکرات خلقی ، شونیستی ، اسلامی ، اخوندی روسی ، مارکسیست اسلامی ، مصدقی روسی ، سلطنت طلب روسی ، …. خلاص کند ). مثل اندونزی پس از شکست سوکارنو و در هم ریختن مملکت .
  – راه حل از پایین ، قیام عمومی برای روی کار اوردن یک رژیم متحد غرب و لیبرال دموکراسی با گرایش صد درصد ضد روسیه ، مثل اوکراین ، لهستان ، …..
  خامنف به در و دیوار میزند ، در رژیم او هیچ اثری از خرد ورزی و حتی غریزه راز بقا ، به ان اندازه که دیکتاتورهای دیگر دارند ، وجود ندارد
  از پوتین چیزی به او نرسیده ، حتی ان اندازه که اسد از پوتین بهره میبرد , خامنف چیزی دریافت نکرده .
  چین او را هیچ حساب میکند ، گاهی یک اشاره ای به امریکا و سیاست های ان میکند نه برای حفظ خامنف مثل انچه برای میانمار و کره شمالی مایه می گذارد , بلکه برای گربه رقصانی در برابر کشوری که می تواند همه رویاهای انرا چون بادکنکی بترکاند .
  در امریکا و اروپا دستش را خوانده اند ، نه بازی پلیس خوب و بد ، نه مخفی کاری در روشهای نرمشی و گرمشی فریبکارانه ، نه تروریسم بازی و عربده کشی او ، نه مذاکره تقلبی به قصد فریب ، نه تهدید به ۲۰ و ۶۰ و بیرون رفتن از این اتاق و ان درب ، …. هیچ کدام برای امریکا و اروپا تازه نیست .
  مثل قذافی و صدام باید تسلیم محض شود ، نه اینکه نخواهد تسلیم شود ، چون متخصص تسلیم و کرنش است ، همان گونه که در برابر پوتین و جین پینگ کرد ، بلکه می ترسد پس از تسلیم هم از این کابوس سرنگونی و توهم توطئه ای که همه جا او را احاطه کرده راه نجاتی نباشد .
  این اخبار ضد و نقیض و این ولوله ای که هم در جناح روسی اپوزیسیون و هم رژیم افتاده ، هم در میان دلقک ها و کودنهایی که ۴۲ سال است همه روزه هر چه بیشتر ملاهای روسی را در باتلاق اتم و موشک و تروریسم فرو برده ا ند ، نشان از این پریشانی دارد .
  پوتین ترسیده است .
  روسیه به زمان بازپرداخت همه ان بازیهای سالهای توهم نزدیک می شود .
  بحران ها ، شورش ها همه رژیم های روسی را با خود روسیه به گرداب می برد .
  منتظر بمانید . اگر میترسید بیرون بیائید و مثل مردم بلاروس ، هنگ کنگ ، الجزایر ، سودان …. برای تعیین سرنوشت خودتان ، شورش کنید .
  زمان سرمستی اسب ها است . سربازان خسته از جنگ ۴۲ ساله بی نتیجه با امریکا وا سرائیل به خانه باز می گردند . پشت انها به دشمن و روی انها به میهن است همان گونه که شما می خواستید . چیزی در شرف وقوع است که با همه چیزهای دیگر متفاوت است .
  صداهای ترک خوردنی که به فروریختنی مهیب منجر می شود از همین فاصله هم قابل شنیدن است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست