صفحه اصلی / زنان / نامه ویکتوریا بکهام به 18 سالگی خودش

نامه ویکتوریا بکهام به 18 سالگی خودش

behzad-azizi

ویکتوریا بکهام چهره ای که اینک به دلایل گوناگون سرشناس شده، در نامه ای خطاب به 18 سالگی خودش در مورد همه مسائل مهم زندگی توصیه هایی کرده است.

آنچه در پی می آید، چکیده ای از این نامه می باشد.

ویکتوریای عزیر

می دانم که اینک به سختی در تلاشی. زیرا نه زیباترین، نه باریک اندام ترین و نه بهترین رقاص هنرستان هنرهای نمایشی لین هستی. هرگز هم به طور کامل مناسب قرار داشتن در جایی نبوده ای. مثلا صورتت جوش زده است. همچنین فکر می کنی مدیر هنرستان برای اجرای برنامه هنری پایان سال تحصیلی، در آن پشت مشت ها جایی برای تو در نظر گرفته است. زیرا برای قرار گرفتن در ردیف جلو به اندازه کافی مناسب نیستی (امکان دارد این برداشت ها و تصوراتت درست باشد یا نباشد). اما به هر حال همین چند دقیقه پیش هم با استفاده از تلفنی که بیرون هنرستان است، با والدینت تماس گرفته ای و با گریه گفته ای که دیگر نمی توانی این وضع را تحمل کنی، می خواهی به خانه برگردی و … اما در حالی که مادر کوشید با تو همدلی کند و بگوید باشد عزیزم برگرد و… پدر گوشی را از او گرفت، هشدار داد که نباید همواره به سراغ آسان ترین راه رفت. بلکه باید ایستادگی نمود و نشان داد که دیگران اشتباه می کنند.

و حالا من هم برایت نامه می نویسم که تشویق و ترغیبت کنم و بگویم قوی باش. چراکه حتما یادت هست که در مدرسه هدف شاگردان قلدر بودی. اما پشت سرگذاشتن آن دوره به اندازه کافی پوستت را کلفت کرد، که بتوانی برای بقیه زندگی روی پایت بایستی.

شاید باورت نشود، اما روزی خط تولید لوازم آرایش خودت را راه اندازی می کنی. پس به جای اینکه مرتب نگران اندام نه چندان ایده آلت باشی، خود را با کم و کاستی های خویش بپذیر، کمتر از لوازم آرایش استفاده کن و بگذار پوستت نفس بکشد.

راستی به آن آگهی برای یافتن دختران جدید جهت تشکیل یک گروه موسیقی نوین پاسخ بده، در صف متقاضیان بایست و زندگیت را عوض کن. زیرا داوران تو و چهار دختر دیگر را برای تشکیل گروه اسپایس گرلز انتخاب خواهند کرد. فراتر اینکه 75 میلیون نسخه از اجراهای شما به فروش خواهند رفت.

تو هنوز در مورد اینترنت، ای-میل، تلفن های دستی هوشمند، شبکه های اجتماعی مجازی و… حتی چیزی نشنیده ای. اما روزی فراخواهد رسید که جستجوی نامت در موتور جستجوی گوگل، در دنیای مجازی 47 میلیون و 800 هزار نتیجه نشان خواهد داد.

احتمالا تو اینک نمی توانی، زندگی آینده ات را پیش رو مجسم کنی. اما با هواپیماهای خصوصی و به کشورهای بسیار زیبا و باورنکردنی سفر خواهی نمود و در هتل های فوق العاده اقامت خواهی کرد. همچنین نلسون ماندلا، ماریا کری و التون جان را، از نزدیک ملاقات خواهی نمود. لطفا حتما خاطراتت را بنویس. چون اوقات بسیار جذاب و فوق العاده ای در پیش رو داری. در عین حال روزهای بد هم خواهی داشت. مثلا از خستگی و سفرهای مستمر ابراز ناراحتی خواهی کرد. اما بدان فرصت غنیمت است. پس از هتل خارج شو و کشوری را که در آن به سر می بری، ببین. به گالری ها و موزه ها برو و فرهنگش را بشناس.

و اما در مورد دوست پسر و عشق پایدار، توصیه می کنم درباره فوتبال و به ویژه مقرراتش بیاموز. چراکه در محل استراحت بازیکنان تیم منچستر یونایتد به این نتیجه می رسی که عشق در اولین نگاه واقعا وجود دارد. زیرا در حالی که سایر بازیکنان Hk  با یکدیگر در میکده در حال نوشیدن مشروبات الکلی می باشند، می بینی که دیوید لبخند به لب در کنار خانواده اش ایستاده است. تو هم در کنار خانواده ات هستی. بنابراین احساس می کنی، برخی ویژگی های او به خصوصیات خودت شباهت دارد. وی از تو شماره تلفنت را خواهد خواست. متأسفانه دیدارهای نخست در محوطه پارکینگ خودروها صورت خواهند گرفت. اما آنقدرها هم که فکر می کنی، بد نخواهند بود. در ادامه تو هم به خاطر گروه موسیقی خودت و هم به سبب ازدواج با این مرد، بسیار بسیار سرشناس خواهی شد. بعد هم فعالیتت را در دنیای مد آغاز خواهی کرد. در عین حال گرچه از دست رفتن حریم خصوصی سخت است، اما به سرشناس بودن عادت می کنی. فراتر اینکه از این سرشناسی برای اهداف خوب مانند امور خیریه بهره می بری. البته بدی های آن هم وجود دارند. مثلا برخی از خبرنگاران و عکاسان فضول و سمج کار را به جایی می رسانند، که اشک فرزندانت را هم درمی آورند. فرزندانی که در دوران بارداریشان نگران بوده ای. راستی تو 4 بچه به دنیا خواهی آورد و مانند همه مادران، نگرانی در مورد آنها تا آخر عمر همراهت خواهد بود. بچه داری به عنوان خستگی مداوم، پف کردن زیرچشم ها و… نیز، هست. زیرا فرزندانت بدون اینکه خودشان را تحمیل کنند، همواره مهمترین فوریت زندگیت خواهند بود. البته برای یک مادر شاغل که خانواده برایش مهمترین چیز می باشد، موفقیت همزمان در کلیه زمینه ها کار ساده ای نیست. اما با برنامه ریزی و حفظ تعادل و توازن، غیرممکن نیز نمی باشد.  

شکیبایی و خودداری از به زبان آوردن همه چیز، از رموز موفقیت در زندگی زناشویی هستند. ظاهر آراسته در همه حال، گام مفید دیگر می باشد. همواره وقتی را برای خود و همسرت در نظر بگیر. زیرا در زندگی خانوادگی همه چیز حول محور فرزندان می گردد. بنابراین باید دقت داشت که زوجین سپری کردن اوقات خوش با یکدیگر را به دست فراموشی نسپرند.   

این را هم باید بگویم که وقتی خود و همسرت سرشناس هستید، دیگران برایتان اوقات سختی ایجاد می کنند. مثلا هر وقت تلویزیون را روشن کنی و یا به روزنامه و مجله ای نگاهی بیندازی، می بینی کسی در مورد تو و یا خانواده ات بدگویی کرده است. برخی ها زیر اینگونه فشارها می شکنند و از پا می افتند. اما تو اینگونه نخواهی بود. بنابراین از زمانی که در اختیار خواهی داشت، برای تمرکز بر امور مهم بهره ببر. سخت کوش باش و از فرزندانت محافظت کن.

تو روزها، ماه ها و سال های خیلی خوبی پیش رو داری. قدر آنها را حسابی بدان و از عمرت بهترین بهره را ببر!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *