اخباراخبار جهان

نارضایتی صاحب اتومبیل الکتریکی Nissan Leaf از کمبود باتری نو

 

بریتیش کلمبیا- به نقل از سی بی سی: شاید شما هم فکر می کنید Nissan – اولین شرکت اتومبیل سازی که با ارائه یک وسیله نقلیه الکتریکی با آلایندگی صفر به موفقیت گسترده دست یافت- عمیقا به محیط زیست اهمیت می دهد، اما کلیتون برندر با نظر شما موافق نیست. 

سه سال قبل، برندر، ساکن Powell River بریتیش کلمبیا، با هدف کمک به حفظ محیط زیست، اتومبیل Nissan Leaf دست دوم مدل 2013 را خریداری کرد. 

برندر درباره اتومبیلش می گوید: من از آن راضی هستم. صادقانه بگویم که طی 3 سال و 40 هزار کیلومتر کارکرد، فقط یک ست تایر و مایع شیشه پاک کن را عوض کرده ام. هیچ چیز خراب نمی شود. این یک وسیله نقلیه کوچک فوق العاده است. 

اما این روزها برندر به جای طی مسافت 120 کیلومتر با شارژ کامل باتری، تنها می تواند حداکثر 80 کیلومتر را طی کند. او حتی در روشن کردن بخاری یا یخ زدایی شیشه جلو مردد است، زیرا استفاده از این ویژگی ها شارژ باتری را از آنچه هست کم تر می کند. 

برندر همیشه می دانست که باتری ها به مرور ظرفیت خود را از دست می دهند، ولی گمان نمی کرد تهیه باتری جدید تا این حد مشکل باشد. وی گفت: نمایندگی فروش این اتومبیل گفت که در عرض چند سال می توانید باتری را با پرداخت 5000 دلار تعویض کنید. اما باتری برای خریدن موجود نیست. او از دو نمایندگی فروش نیسان و سه تعمیرگاه محلی استعلام کرده است و حتی با Nissan Canada تماس گرفته است، اما نتیجه نگرفته است. 

 

 

برندر می گوید: حداقل 6 ایمیل برای نیسان فرستاده ام. آنها مرا به نمایندگی روانه می کنند. نمایندگی هم با نیسان کانادا مکاتبه کرده، اما با اینکه 6 هفته از آن زمان گذشته، هیچ یک پاسخی دریافت نکرده ایم. 

مسوولین هر دو نمایندگی فروش به او گفته اند که باتری جدید – اگر بتواند آن را پیدا کند- می تواند حداقل 15 هزار دلار برای او هزینه داشته باشد. یعنی بیش از مبلغی که برای خرید اتومبیل پرداخت کرده است! 

نمایندگی فروش او را ترغیب کرده است تا با خرید یک نیسان لیف جدید، مشکل را حل کند. قیمت پایه مدل 2020، حدود 42 هزار دلار است و می تواند با شارژ کامل باتری مسافت 240 کیلومتر را طی کند. اما این پیشنهاد از نظر برندر معقول به نظر نمی رسد، هر چند مشخص است که برای نیسان از نظر مالی، فروش اتومبیل نو به جای سرویس دهی به اتومبیل های قدیمی، منطقی تر است.  

نیسان لیف مدت هاست که پرفروش ترین وسیله نقلیه الکتریکی جهان است و طبق آمار، نیسان برای اولین بار در سال 2020 از تسلا مدل S پیشی گرفته است.

اولیویه ترسکاز، از استادان دانشگاه تورنتو، می گوید نیسان به دلیل پیشگام بودن در عرصه اتومبیل های الکتریکی، شایسته تحسین است. وی گفت: آنها جزو اولین کسانی بودند که یک وسیله نقلیه الکتریکی جذاب را با برد مناسب و از همه مهم تر با قیمت پایین عرضه کردند. اما یكی از تصمیمات نیسان برای کاهش هزینه های تولید، یعنی عدم نصب سیستم خنک کننده پیشرفته برای باتری ها، مشکل ساز شده است.  

این صرفه جویی در هزینه باعث شد ظرفیت باتری با سرعت بیشتری کاهش یابد. در سال 2012 ، صاحبان لیف در کالیفرنیا و آریزونا، شکایتی را بر علیه شرکت به جریان انداخته و مدعی شدند مسافت طی شده با شارژ کامل کمتر از میزان تبلیغ شده است. 

این شرکت پس از توافق خارج از دادگاه با شاکیان، وارانتی باتری در مدل های سال 2013 به بعد را به 5 سال و وارانتی برای مدل های 2016 و بالاتر را به 8 سال افزایش داد. 

همچنین ، یک برنامه تعویض باتری برای نسل اول Leafs در ایالات متحده راه اندازی شد. اما این برنامه در اوایل سال 2018 متوقف شد.

پس از مراجعه برندر به خبرنگاران بخش Go Public  در CBC، و تماس های خبرنگاران با نیسان، مسوولین از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران خودداری نموده و در عوض بیانیه ای را منتشر کرده و بدون ذکر جزئیات بیشتر قول بررسی اتومبیل برندر و یافتن راه حل برای مشکل را دادند. 

در این بیانیه، همچنین بر تاثیرات زیست محیطی Leaf اشاره شده و ادعا شده که رانندگی با این اتومبیل به جلوگیری از انتشار بیش از 2.4 میلیارد کیلوگرم CO2 کمک کرده است. 

بر اساس آمار منتشر شده از سوی نیسان کانادا، بیش از 3300 کانادایی، اتومبیل های Leaf مدل قبل از 2015 را خریداری کرده اند.

ترسکاز با تاکید بر کارایی بالای باتری اتومبیل های الکتریکی جدید، افزود که چالش تعویض باتری در اتومبیل های الکتریکی قدیمی نباید خریداران مدل های جدید را دلسرد کند. 

وی گفت: امروزه سازندگان از باتری هایی که یک میلیون مایل را پوشش می دهند، صحبت می کنند. این یعنی عمر باتری طولانی تر از عمر اتومبیل!

اتومبیل مدل 2013 برندر، نوتر از اکثر اتومبیل هایی است که در حال حاضر در کانادا تردد می کنند. زیرا میانگین عمر وسیله نقلیه در کانادا 10 سال است. او همچنان مصمم است که با پیدا کردن باتری نو، همچنان اتومبیل را نگه دارد. 

خوشبختانه بعد از پیگیری های CBC، مسوولین نیسان کانادا با او تماس گرفته اند. اما برندر از اصرار  شرکت برای تست مجدد اتومبیل شگفت زده شده و می گوید قبل از این 130 دلار برای تست باتری به نمایندگی فروش پرداخت کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست