مقالاتمقالات اجتماعی
موضوعات داغ

ناخرسندترین کانادایی ها در کدام نقاط کشور زندگی می کنند؟

رابی پراتکا- پایگاه اینترنتی ام اس ان

کانادا در سطح جهانی کشوری بسیار خرسند تلقی می شود. کمااینکه در گزارش مربوطه سال 2018 سازمان ملل متحد، در بین 156 کشور دنیا در رتبه هفتم قرار گرفت. با اینهمه اینگونه نیست، که همه نقاط این سرزمین پهناور از این خرسندی سهمی برابر داشته باشند.

آنچه در پی می آید، فهرست محل زندگی ناخرسندترین کانادایی ها با استفاده از اطلاعات منتشره از سوی اداره آمار کشور و سایر مراکز مشابه است.

مانکتون- ریچی باکتو، استان نیوبرانزویک: در سال 2013 میزان خرسندی متوسط اهالی این شهر کوچک زیر 8 قرار داشت. در سال 2016 اقتصاد کل استان نیوبرانزویک در حال سقوط آزاد، میزان مرگ و میر در آن بیش از زاد و ولد، و درگیر مبارزه ای زشت با استان مجاور خود یعنی کبک، بود.

کیچنر-کمبریج، استان انتاریو: میزان خرسندی متوسط ساکنان این منطقه حدود 8 بود. منطقه ای که در سال های اخیر درگیر افزایش سوءاستفاده از مواد شبه افیونی، بالا رفتن اندک نژادپرستی، دیوارنگاری های نژادپرستانه و… است.

شبه جزیره استرتفورد- بروس، استان انتاریو: میزان خرسندی متوسط اهالی این منطقه اندکی بالای 8 بود. منطقه ای که به سبب از جمله بدی وسایل نقلیه عمومی و وضعیت نابسامان اشتغال، با فرار مغزها روبرو می باشد.

سسکتون-بیگار، استان سسکچوان: در سال 2017 میزان خرسندی متوسط ساکنان این منطقه بین 7.9 تا 8 بود. زیربناسازی نامناسب خیابان ها، جرم و جنایت و… از جمله چالش هایی هستند، که این اهالی با آنها روبرو می باشند.

اتاوا، استان انتاریو: افزایش جرم و جنایت، و خراب شدن روابط پلیس با جوامع درون شهری، مشکلات کلیدی پایتخت هستند. بالا رفتن بهای بنزین و وضعیت نامناسب خیابان ها نیز، از سایر مشکلات می باشند.

منطقه جنوبی، استان نوااسکوشیا: برخی از زیباترین شهرهای کوچک کل کشور در این منطقه قرار دارند. بااینهمه میزان خرسندی متوسط اهالی آن زیر 8 بود. رو به پیری رفتن ساکنان، ادامه بی اعتمادی در مورد استخراج نفت، تغییرات اقلیمی و افول صنعت شیلات، از دلنگرانی های مردم به شمار می روند.

اوتاوی- لورنتاید، استان کبک: میزان خرسندی متوسط اهالی این منطقه زیر 8 بود. در گتنو بزرگترین شهر آن هم مسایل بهداشتی-درمانی جسمی و روحی از عمده ترین دلنگرانی ها هستند.

سواحل شمالی، استان نوااسکوشیا: میزان خرسندی متوسط اهالی این منطقه نیز، زیر 8 بود. منطقه ای که با مشکلات اقتصادی از جمله افول صنعت شیلات، روند اقتصادی رو به کاهش، رو به پیری رفتن ساکنان، فرارمغزها و… روبرو می باشد.

فردریکتون-ئوروموکتو، استان نیوبرانزویک: میزان خرسندی متوسط اهالی فردریکتون مرکز این استان حدود 7.9 بود. شهری که در سال 2014 به سبب مشکل فقر به سرتیتر واقعا تکان دهنده خبرها تبدیل شد. بگونه ای که والدین به ناچار فرزندان شان را با شکم گرسنه به مدرسه می فرستادند.

اینترلیک، استان منی توبا: میزان خرسندی متوسط ساکنان این منطقه بین 7.9 تا 8 بود. منطقه ای روستایی که به سبب سواحل و پارک های خود حسن شهرت دارد. اما اهالی اش با سیل، آتش سوزی های طبیعی، کمبود خدمات عمومی مانند پزشکی و پیراپزشکی، روبرو هستند.

گسپزی-ایل-دو-لا-مدلن، استان کبک: این منطقه با میزان خرسندی متوسط 7.95 اهالی خود، در کبک ناخرسندترین به شمار می رود. منطقه ای که محبوب گردشگران است، اما ساکنانش با فهرستی طولانی از مشکلات مناطق روستایی مانند کاهش ارائه خدمات عمومی روبرو می باشند.

ماسکوکا-کاوارتاس، استان انتاریو: این منطقه هم با میزان خرسندی متوسط  تقریبا 7.95 اهالی خود، در انتاریو ناخرسندترین به شمار می رود. همچنین گرچه منطقه ای محبوب گردشگران است، اما ساکنانش با کمبود/ نبود مسکن مقرون به صرفه، و پیامدهای توسعه اقتصادی در محیط طبیعی آن، دست و پنجه نرم می کنند.

منطقه تامسون-ئوکاناگان، منطقه آناپولیس ولی، شهر کوچک رد دی یر، منطقه ساحل شمالی و نچاکو، منطقه شمالی، منطقه کاریبو، شهر شاهپور آلبرت و ناحیه شمالی، و منطقه شمالی، به ترتیب در استان های بریتیش کلمبیا، نوااسکوشیا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منی توبا، بریتیش کلمبیا، سسکچوان و بریتیش کلمبیا، از جمله به سبب رواج مواد مخدر و اعتیاد به این مواد، بازار کار کم/بی رونق، کمبود سرمایه گذاری برای تحصیلات، رکود اقتصادی، جرم و جنایت، کمبود جمعیت از جمله ناشی از نبود فرصت های شغلی، رکود عملیات استخراج معادن، فقر گسترده، کارتن خوابی، میزان بالای خودکشی، و نبود/ کمبود خدمات بهداشتی- درمانی، از دیگر نقاط کشور به شمار می روند، که محل زندگی ناخرسندترین کانادایی ها هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0