اخباراخبار کانادا

میانگین اجاره بها در شهرهای کانادا طی آگوست دو هزار و هجده

bahman-azimi-gif

تورنتو- نرخ اجاره در کانادا همچنان در حال افزایش می باشد. بر طبق گزارش Padmapper، طی ماه آگوست 13 شهر کانادا شاهد افزایش میانگین اجاره بها و 8 شهر نیز شاهد کاهش آن بودند. در حالی که نرخ اجاره در 5 شهر دیگر بدون تغییر باقی ماند. طی ماه آگوست، تورنتو از نظر میزان اجاره بها در صدر جدول قرار گرفت. اجاره ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در تورنتو با 2.9 درصد افزایش به 2 هزار و 140 دلار رسید. اجاره آپارتمان 2 خوابه ، در حد 2 هزار و 800 دلار ثابت ماند.  بیش از نیمی از مستاجران ساکن تورنتو خواستار اقدام فوری دولت برای کاهش حداقل 10 درصدی اجاره بها می باشند. در غیر این صورت مجبور به ترک تورنتو خواهند شد.

ونکوور پس از تورنتو، دومین بازار گران مسکن اجاره ای در کشور بود. اجاره ماهانه آپارتمان یک و دو خوابه در این شهر به ترتیب 2 هزار و 3 هزار و 200 دلار بود.

بارنابی – بریتیش کلمبیا مکان سوم جدول را به خود اختصاص داد. اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه با 4.7 درصد افزایش به 1 هزار و 570 دلار و اجاره آپارتمان دو خوابه نیز با 0.4 درصد افزایش به 2 هزار و 270 دلار رسید.

پس از بری – انتاریو که مکان چهارم جدول را اشغال کرد، مونترال پنجمین بازار مسکن اجاره ای گران کانادا اعلام شد. اجاره آپارتمان 1 خوابه با 0.8 درصد افزایش به 1 هزار و 320 دلار و اجاره آپارتمان دو خوابه با 4.9 درصد افزایش 1 هزار و 700 دلار ثبت شد.

ارزان ترین بازارهای مسکن اجاره ای در کانادا، شهرهای ساگنی – کبک و ویندزور – انتاریو بودند. باورنکردنی است، ولی می توانستید یک آپارتمان 1 خوابه در این شهرها را به بهای ماهانه 710 دلار اجاره کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0