اخباراخبار کانادا

مگر در خواب ببینید؛ دویست و پنجاه هزار دلار، میانگین درآمد سالانه برای زندگی راحت در کانادا!

تورنتو- آیا درآمد 250 هزار دلاری مشکل مالی تان را حل خواهد کرد؟ حدود 1 هزار و 500 کانادایی با شرکت در نظرسنجی موسسه مالی Edward Jones، نظر خود را در مورد درآمد مورد نیاز جهت برخورداری از زندگی راحت در کانادا را اعلام کردند. از نظر آنها این مبلغ 250 هزار دلار در سال می باشد.

مسلما زندگی در رفاه، عالی است. ولی این بدان معنا نیست که می توانید ساعت فوق العاده گرانقیمتی که همیشه آرزویش را داشته باشید را بخرید و یا به همین زودی ها به اروپا سفر کنید. وقتی از شرکت کنندگان در نظرسنجی سوال شد که چه میزان درآمد می تواند آنها را از سبک زندگی ایده آل برخوردار کند، اکثرا 50 هزار دلار دیگر به مبلغ قبلی اضافه کردند. هرچند این مبلغ درآمد به مراتب بالاتر از میانگین درآمد کانادایی ها، یعنی 56 هزار دلار (پس از کسر مالیات بر درآمد) می باشد.

نکته جالب در مورد نتایج به دست آمده از نظرسنجی اینکه، آلبرتایی ها بیشترین بلندپروازی را داشتند و درآمد 350 هزار دلار در سال را مناسب اعلام کردند. این دیدگاه می تواند ناشی از رکود اقتصادی چند سال اخیر در این استان و افزایش بی رویه میزان بدهی خانوارهای آلبرتایی باشد. ساکنان مانیتوبا و ساسکاچوان، برای برخورداری از زندگی راحت به 157 هزار دلار درآمد سالانه نیاز داشتند.

این اعداد و ارقام همچنین بر حسب سن و سال متغیر بود. اکثر کانادایی های 55 تا 64 سال خواهان بیشترین درآمد یعنی 398 هزار و 347 دلار بودند. در مقابل نسل جوان (18 تا 34 سال)، درآمد 166 هزار در سال را کافی دانستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان