Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / مگان مارکل، و ساعت خواب مادرشوهرش

مگان مارکل، و ساعت خواب مادرشوهرش

bahman-azimi-gif

بر اساس قوانین خانواده‌ سلطنتی، <مگان مارکل> اجازه ندارد که خارج از کشور، سیر و یا غذاهای دریایی بخورد. بر همین اساس، او همچنین نمی‌تواند دست شوهرش شاهزاده <هری> را در حضور مردم، در دست بگیرد. اکنون، مشخص شده که یک قانون و رسم دیگر نیز که به تازگی نمایان شده، رفتار عروس جدید خانواده‌ سلطنتی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

این بار، موضوع مربوط به هنگامه‌ خواب ملکه است. آقای <ویلیام هسلتاین> که پیشتر، منشی مخصوص ملکه <الیزابت> بوده، در این باره گفته که در زمان حضور افراد در کاخ ملکه، هیچ کس حق ندارد پیش از او به رختخواب برود. آقای <هسلتاین> در گفتگویی که در سال 2015 با نشریه <تلگراف> داشت، در این باره گفت: <در زمان ما، هیچ کس حس نمی‌کرد به رختخواب رفتن پیش از ملکه، کار درستی باشد. گرچه این رسم، برای اعضای خانواده سلطنتی سخت و آزاردهنده بود>. او در ادامه می‌‌گوید: <برای دایانا، این عصرگاه‌های سلطنتی شکنجه آور بودند. در این ساعت‌ها، معمولا همه در اتاق ها می نشستند و وقت را با صحبت با هم می‌گذراندند، ولی هیچ کس پیش از ملکه به رختخواب نمی‌رفت>. او می‌گوید: <و دایانا، گاهی آنقدر جان به لب می‌شد که در نهایت از جمع عذرخواهی می‌کرد، و به اتاق خوابش می‌رفت، که البته واکنش خوشایندی از سوی دیگران به همراه نداشت>.

<مگان> تا به حال یک دوره کامل روزهای کریسمس را در کاخ <ساندرینگهام> به همراه ملکه <الیزابت> گذرانده است و احتمالا با این آداب روبرو شده است. با این حال، <مگان> آنقدرها مجبور نیست که به نزد ملکه برود و یا نزد ملکه بماند. او و شوهرش شاهزاده <هری>، اکنون آپارتمان مخصوص به خودشان را دارند و افزون بر این، کلبه‌ <ناتینگهام> در کاخ <کنزینگتون> و همچنین کلبه <یورک> در املاک <ساندرینگهام> نیز به آنها تعلق دارد.

اما افزون بر این همه، خود شخص ملکه، کلبه <آدلاید> در کاخ <ویندسور> را نیز به عنوان هدیه‌ ازدواج، به این زوج داده است. این کلبه‌ بسیار مجلل در سال 1831 ساخته شده است.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *