فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

مگان مارکل، و ساعت خواب مادرشوهرش

بر اساس قوانین خانواده‌ سلطنتی، <مگان مارکل> اجازه ندارد که خارج از کشور، سیر و یا غذاهای دریایی بخورد. بر همین اساس، او همچنین نمی‌تواند دست شوهرش شاهزاده <هری> را در حضور مردم، در دست بگیرد. اکنون، مشخص شده که یک قانون و رسم دیگر نیز که به تازگی نمایان شده، رفتار عروس جدید خانواده‌ سلطنتی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

این بار، موضوع مربوط به هنگامه‌ خواب ملکه است. آقای <ویلیام هسلتاین> که پیشتر، منشی مخصوص ملکه <الیزابت> بوده، در این باره گفته که در زمان حضور افراد در کاخ ملکه، هیچ کس حق ندارد پیش از او به رختخواب برود. آقای <هسلتاین> در گفتگویی که در سال 2015 با نشریه <تلگراف> داشت، در این باره گفت: <در زمان ما، هیچ کس حس نمی‌کرد به رختخواب رفتن پیش از ملکه، کار درستی باشد. گرچه این رسم، برای اعضای خانواده سلطنتی سخت و آزاردهنده بود>. او در ادامه می‌‌گوید: <برای دایانا، این عصرگاه‌های سلطنتی شکنجه آور بودند. در این ساعت‌ها، معمولا همه در اتاق ها می نشستند و وقت را با صحبت با هم می‌گذراندند، ولی هیچ کس پیش از ملکه به رختخواب نمی‌رفت>. او می‌گوید: <و دایانا، گاهی آنقدر جان به لب می‌شد که در نهایت از جمع عذرخواهی می‌کرد، و به اتاق خوابش می‌رفت، که البته واکنش خوشایندی از سوی دیگران به همراه نداشت>.

<مگان> تا به حال یک دوره کامل روزهای کریسمس را در کاخ <ساندرینگهام> به همراه ملکه <الیزابت> گذرانده است و احتمالا با این آداب روبرو شده است. با این حال، <مگان> آنقدرها مجبور نیست که به نزد ملکه برود و یا نزد ملکه بماند. او و شوهرش شاهزاده <هری>، اکنون آپارتمان مخصوص به خودشان را دارند و افزون بر این، کلبه‌ <ناتینگهام> در کاخ <کنزینگتون> و همچنین کلبه <یورک> در املاک <ساندرینگهام> نیز به آنها تعلق دارد.

اما افزون بر این همه، خود شخص ملکه، کلبه <آدلاید> در کاخ <ویندسور> را نیز به عنوان هدیه‌ ازدواج، به این زوج داده است. این کلبه‌ بسیار مجلل در سال 1831 ساخته شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان