علم و دانش

مکان های عجیب جهان دارای ارتباط وایرلس

آیا می دانستید که بر کوه اورست، کره ماه یا در قطب شمال امکان دسترسی به Wi-Fi وجود دارد؟ در اینجا مروری داریم به برخی از عجیب ترین مکان های جهان با ارتباط Wi-Fi :

ایستگاه بین المللی فضایی

ایستگاه فضایی NASA، دارای ارتباط اینترنتی وایرلس می باشد که از طریق دو لینک ارتباط S-band و Ku-band کار می کند. S-band برای ارسال اطلاعات تله متری و صوتی و Ku-band برای ارسال اطلاعات غیرحساس مورد استفاده قرار می گیرند. در ژانویه 2010، تی جی کریمر (فضانورد) اولین فردی بود که از ایستگاه فضایی توییت ارسال کرد. او نوشت: <سلام! هم اکنون به صورت زنده از ایستگاه بین المللی فضایی توییت می شود. اولین توییت زنده از فضا!>

کوه اورست

مرتفع ترین کوه جهان در سال 2010، به لطف شرکت مخابرات نپال یعنی Ncell دارای ارتباط وایرلس 3G شد. در طول مسیر صعود نیز (تا آخرین توقفگاه قبل از قله) امکان دسترسی به Wi-Fi وجود دارد. سرعت اینترنت 3G در سال 2013 توسط شرکت چینی Huawei افزایش یافت و در سال 2017 به 4G LTE تبدیل شد.

کره ماه

دانشمندان دانشگاه MIT و National Aeronautics و همچنین NASA در سال 2014، توانستند سیگنال Wi-Fi را با استفاده از لیزرهای قدرتمند به کره ماه ارسال کنند. آنان توانستند اطلاعات را با سرعت 19.44 mbps منتقل کرده و داده ها را با سرعت 622 mbps دانلود کنند.

قطب شمال

در سال 2005، دو کارمند شرکت مخابرات روسیه، سیستم Wi-Fi را در پایگاه قطبی Barneo (در فاصله 80 کیلومتری قطب شمال) راه اندازی کردند.

کوه فوجی

در سال 2015، سیستم Wi-Fi رایگان بر بلندترین کوه ژاپن نصب شد. البته هم اکنون ارتباط اینترنتی برای 72 ساعت نخست رایگان می باشد.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0