فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

مژده به علاقمندان سری گرگ و میش؛ انتشار کتاب پیش درآمد فرنچایز محبوب 

استفانی مایر، نویسنده سری کتاب های فوق العاده محبوب Twilight، پانزده سال پس از انتشار نخستین کتاب، پیش درآمد یا Prequel آن را منتشر می کند. پیش درآمد یا پیشایند به اثری ادبی، سینمایی یا تلویزیونی گفته می شود که داستان را پیش از وقوع داستان اثری دیگر روایت می کند و مفهومی مقابل دنباله دارد. 

کتاب جدید که Midnight Sun نامگذاری شده است، 4 آگوست 2020 به بازار می آید. ماجراهای کتاب از زبان ادوارد کالن (یکی از قهرمانان اصلی سری Twilight) تعریف می شود. 

مایر در پیامش ضمن اعلام خبر انتشار قریب الوقوع کتاب، آورد: از اعلام این خبر، در حالی که جهان از پاندمی رنج می برد و هیچ کس واقعا از آینده خبر ندارد، حس عجیبی دارم. جدا به عدم اعلام این خبر و به تعویق انداختن زمان آن تا بازگشت اوضاع به حالت عادی فکر کردم. اما احساس کردم آن کار اشتباه خواهد بود. زیرا می دانستم شما چقدر برای انتشار این کتاب انتظار کشیده اید. می دانم که شخصا احتیاج دارم فکر و ذهنم از پاندمی منحرف بشود. امیدوارم این کتاب برای خوانندگانم لذت بخش باشد. از صبر و شکیبایی شما سپاسگزارم! 

لازم به یادآوریست که مایر قصد داشت این پیش درآمد را 10 سال قبل منتشر کند، اما پس از درز کردن بخشی از کتاب در اینترنت، منصرف شد و نوشتن آن را متوقف کرد. 

سری کتاب های Twilight بیش از 100 میلیون نسخه در جهان فروختند. فرنچایز سینمایی این کتاب ها با بازی رابرت پتینسون و کریستن استوارت در نقش های ادوارد کالن خون آشام  و بلا سوان، جزو محبوب ترین آثار سینمایی محسوب می شود. گرگ ‌و میش (به انگلیسی: Twilight) فیلمی محصول سال 2008 است که بر اساس رمانی تخیلی و رمانتیک ساخته شده ‌است. نمایش این فیلم از 21 نوامبر 2008 آغاز شد و در روز اول اکران توانست 35.7 میلیون دلار فروش کند. فیلم ماه نو ادامه داستان این فیلم است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!