مقالاتمقالات پزشکی

مژده؛ نوشیدن یک فنجان قهوه در روز ریسک عارضه قلبی را دوازده درصد کاهش می دهد

 

دانشمندان با بررسی مجدد 3 مطالعه قبلی در مورد بیماری های قلبی در آمریکا، با شرکت بیش از 21 هزار بزرگسال آمریکایی، به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز می تواند ریسک دچار شدن به بیماری قلبی را 12 درصد کاهش بدهد. یافته های آنها، نتایج قبلی در مورد مفید بودن قهوه برای سلامتی را تایید می کند. البته به شرطی که در نوشیدن آن افراط نشده و بدون شیر یا شکر مصرف شود. در کل مصرف 400 میلیگرم کافئین در روز برای سلامتی ایمن تشخیص داده شده است. مطالعات نشان داده اند که قهوه فواید بسیار برای بدن دارد. از جمله می تواند با نارسایی کبد و دیابت نوع 2 مقابله کند. تحقیقات نشان داده که قهوه به طول عمر می افزاید. 

قهوه محبوب ترین و پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان است و می تواند انرژی فرد را حدود 5 درصد افزایش بدهد. مصرف دو تا چهار فنجان قهوه در روز به همراه ورزش و تحرک بدنی می تواند به کاهش وزن کمک کند. 

نتایج تحقیقات  انجام شده در مورد فواید و مضرات قهوه متفاوت است. برای مثال در سال 2019، دانشمندان استرالیایی اعلام کردند که نوشیدن 6 فنجان قهوه در روز ریسک بیماری قلبی را 22 درصد افزایش می دهد. 

یک سال قبل از آن پژوهشگران و متخصصین قلب آمریکایی اعلام کردند که نوشیدن 3 فنجان قهوه در روی ریسک دچار شدن به ضربان نامنظم قلب را 13 درصد کاهش داده و نوشیدن 6 فنجان در روز بی خطر و ایمن می باشد. 

دکتر دیوید کائو، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو گفت: ارتباط بین کافئین و کاهش ریسک نارسایی قلبی تعجب آور بود. زیرا قهوه و کافئین معمولا از سوی مردم به عنوان ماده ای مضر برای سلامت قلب تلقی می شود. زیرا مردم آن را عامل تپش قلب و فشار خون بالا می دانند. دکتر کائو تاکید کرد که هنوز مدارک علمی کافی برای اثبات اینکه افزایش میزان قهوه مصرفی می تواند به اندازه ترک سیگار، کاهش وزن و ورزش، ریسک ابتلا به بیماری قلبی را کاهش بدهد، در دست نیست. 

 

 

بیماری عروق کرونر، نارسایی قلبی و سکته مغزی از مهم ترین دلایل مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در ایالات متحده است. کائو گفت: با اینکه سیگار، سن و سال و فشار خون بالا جزو علائم شناخته شده بیماری های قلبی هستند، اما فاکتورهای ناشناخته نیز وجود دارند. 

دانشمندان در مطالعات خود میزان قهوه مصرفی شرکت کنندگان در سه پروژه مطالعاتی – Framingham Heart Study، Cardiovascular Heart Study و Atherosclerosis Risk in Communities را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان در هر یک از این پروژه ها، حداقل به مدت 10 سال تحت نظر بودند. دانشمندان برای تجزیه و تحلیل نتیجه نوشیدن قهوه، شرکت کنندگان را در بر اساس میزان مصرف در چهار گروه: صفر فنجان؛ 1 فنجان؛ 2 فنجان و 3 فنجان در روز قرار دادند. لازم به ذکر است که هر یک از شرکت کنندگان خود میزان مصرف قهوه را اعلام کرده و سیستم یا مقیاس اندازه گیری استانداردی برای آن وجود نداشت. 

در هر سه پروژه، افرادی که یک فنجان یا بیشتر قهوه در روز می نوشیدند در مقایسه با کسانی که قهوه نمی نوشیدند، با ریسک کمتر دچار شدن به نارسایی قبلی روبرو بودند.

یک نتیجه جالب به دست آمده از پروژه FHS نشان داد که نوشیدن قهوه بدون کافئین، اثر معکوس دارد و در واقع ریسک دچار شدن به نارسایی قلبی را افزایش می دهد. اما نتایج به دست آمده از پژوهش CHS  چنین ارتباطی را نشان نداد. 

پروفسور کریس-اترتون، استاد رشته تغذیه در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، که در این طرح پژوهشی شرکت نداشت، می گوید: قهوه در صورتی که بدون شیر و شکر مصرف شده و در نوشیدن آن افراط نشود، می تواند جزو رژیم غذایی سالم، که مشتکل از میوه و سبزیجات، غلات کامل، لبنیات کم چرب یا بی چربی و مواد غذایی کم نمک و عاری از چربی اشباع شده است، قرار بگیرد. 

نتایج تحقیقات اخیر در نشریه Circulation: Heart Failure منتشر شده است.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست