اخباراخبار کانادا

مونکتون – نیوبرانزویک بهترین شهر کانادا برای یافتن شغل؟! 

نیوبرانزویک- Huffington Post: کانادا از نظر وضعیت اشتغال در جایگاه بی سابقه ای قرار گرفته است. در این دنیای عجیب، سه کلانشهر و موتور محرک اقتصاد کانادا، یعنی تورنتو، مونترال و ونکوور جزو بدترین شهرهای کشور برای یافتن شغل قرار گرفته اند. 

در مقابل، شهرهای عمده منطقه آتلانتیک کانادا (شامل استان های نیوبرانزویک، نووا اسکوشیا و جزیره پرینس ادوارد) کمترین زیان اقتصادی را در نتیجه COVID-19 متحمل شده اند. 

در واقع، در آخرین گزارش بازار کار که از سوی RBC منتشر شده است، مونکتون – نیوبرانزویک رتبه نخست را در بازار کار اشغال کرده است تا به بهترین شهر کانادا برای یافتن شغل تبدیل شود. 

نرخ بیکاری 9.9 درصد در مونکتون، طی سه ماهه دوم سال 2020 به مراتب پایین تر از میانگین 12.3 درصد در کشور بود. مونکتون در مقایسه با سال 2019 تنها 2.7 درصد از مشاغل خود را از دست داده است. در حالی که تورنتو با نرخ بیکاری 13 درصد در رده نوزدهم جدول قرار گرفته است. 

وضعیت مونترال در مکان بیست و ششم، به مراتب بدتر است. نرخ بیکاری در این شهر 15.1 درصد اعلام شده و ونکوور با 17 درصد، مکان بیست و نهم را به خود اختصاص داده است.

 

 

دامنه شیوع کروناویروس در استان های آتلانتیک کانادا به مراتب محدودتر از سایر استان های کشور بود. به همین دلیل مسوولین بسیاری از شهرهای سه استانی که از آنها نام برده شد، مقررات و محدودیت های سختگیرانه را به اجرا نگذاشته و فعالیت های اقتصادی را متوقف نکردند. 

همانطور که گفته شد، نیوبرانزویک هم اکنون تنها استان کشور با نرخ بیکاری زیر 10 درصد می باشد. با اینکه اقتصاد این استان عمدتا به صنعت توریسم متکی است، سایر بخش های اقتصادی، از جمله کارخانجات فرآوری مواد غذایی و شیلات در دوران پاندمی به فعالیت خود ادامه داده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید