علم و دانش
موضوعات داغ

موش ها، برندگان اصلی جنگ نابرابر با ساکنان تورنتو

اینطور که به نظر می رسد، موش های تورنتو برندگان واقعی جنگ می باشند. بسیاری از ساکنان تورنتو که خانه شان را در اشغال این موجودات مزاحم می بینند، نگرانی خود را با ارسال ده ها نامه به مقامات شهری ابراز کرده اند. اما تلاش های آنها موثر واقع نشده است. مگی کرمین 61 ساله یکی از شهروندانی است که از دست این میهمان ناخوانده عذاب می کشد. خانه او پاکیزه و مرتب است و در حیاط از علف هرز خبری نیست. با توجه به وضعیت مطلوب خانه و حیاط، علت وجود موش ها برای کرمین معلوم نیست. او نیز ماننده صدها شهروند تورنتویی می خواهد راه خلاص شدن از دست موش ها را پیدا کند.

از سال 2012 به این سو، تعداد شکایات دریافت شده توسط شهرداری درباره موش ها، دو برابر بیشتر شده است. بیشترین شکایات از ساکنان محله های دان تاون و مرکزی دریافت شده است.

مقامات برخی شهرهای آمریکای شمالی اقداماتی را برای مبارزه با موش ها در نظر گرفته اند. برای مثال نیویورک، دو سال قبل کمپین 32 میلیون دلاری را برای مبارزه با جوندگان موذی به اجرا گذاشت. مقامات ونکوور نیز در حال بررسی خطرات موش ها برای سلامتی انسان می باشند. آلبرتا که به عنوان استان بدون موش شناخته می شود، سالانه 400 هزار دلار صرف پیشگیری از ورود موش ها به استان از مرز ساسکاچوان می کند. اما شهرداری تورنتو فاقد استراتژی و یا تیم ویژه مبارزه با موش است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0