اخباراخبار کانادا

موافقت چین با انجام تحقیقات درباره شیوه مدیریت پاندمی، ولی به یک شرط! 

پکن- CNN: شی ژینپینگ، رئیس جمهور چین با درخواست های جهانی برای انجام تحقیقات مستقل درباره شیوه مدیریت پاندمی توسط مقامات کشورش، موافقت کرده است، اما برای آن یک شرط تعیین کرده است: موکول شدن تحقیقات به مهار شدن همه گیری! 

رئیس جمهور چین که در مجمع سالانه سازمان جهانی بهداشت حضور یافته است، در واکنش به تصویب قطعنامه از سوی 100 کشور عضو، این اظهارات را بیان کرد. تنظیم کنندگان قطعنامه خواهان انجام تحقیقات مستقل بین المللی در مورد پاندمی شدند که تا به امروز سبب مرگ 300 هزار نفر در جهان شده است. 

ژینپینگ از عملکرد دولت اش دفاع کرد و مدعی شد که پکن منشاء شیوع ویروس (شهر ووهان) را کتمان نکرده بود. وی گفت: در تمام مدت، به صورت کاملا مسوولانه اقدام کردیم و اطلاعات موجود را در اسرع وقت در اختیار سازمان جهانی بهداشت و سایر کشورها قرار دادیم. مشخصات ژنوم ویروس را منتشر کرده و تجربیات مان در کنترل و درمان بیماران را در اختیار جامعه جهانی قرار دادیم. 

ژینپینگ همچنین با خانواده های قربانیان پاندمی ابراز همدردی کرد. وی در عین حال ضمن تاکید بر آمادگی کشورش در مشارکت در پروژه های تحقیقاتی برای ساخت واکسن، انجام تحقیقات را به بعد از پایان پاندمی موکول کرد. 

قطعنامه مورد اشاره توسط نمایندگان اتحادیه اروپا در سازمان جهانی بهداشت و به درخواست استرالیا تدوین شد. در این قطعنامه انجام تحقیقات مستقل درباره شیوه مدیریت بحران توسط چین و همچنین ارزیابی عملکرد سازمان جهانی بهداشت در واکنش به COVID-19 درخواست شده است. لازم به ذکر است که برخی از کشورها، از جمله آمریکا، چین را به سرپوش گذاشتن بر بحران متهم کرده اند. 

 

 

مسلما، انجام تحقیقات و انتشار هرگونه گزارش منفی درباره چین، وجهه بین المللی این کشور را به خطر خواهند انداخت. وجهه ای که هم اکنون نیز به دلیل بحران کروناویروس خدشه دار شده است. زیرا برخی از کشورها، از جمله آمریکا، چین را مسبب پاندمی می دانند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. تعداد مجریان تلویزیونی و تحلیل گرانی که دنبال ریشه شناسی انچه بر ایران در ۴۱ سال گذشته رفته ، میروند ، بسیار اندک است . کسانی که بدون اینکه تئوری های توطئه ساخت روسیه و مارکسیست های روسی مثل گوادلوپ را تکرار کنند ، یا کور و بی هیچ منطقی از فرزند لیبرال دمکرات شاه و محمد رضا شاه اریامهر عبور دنده عقب کرده بروند سراغ دیکتاتوری رضاخانی و کودتای انگلیسی سید ضیاء را سرمشق قرار دهند تا مردم را مثل ۵۷ فریب دهند . (همانگونه که خمینی ضد امپریالیست را رهبر کرده انهم رهبر ازادی خواهی و استقلال طلبی) ، حالا می خواهند رضا خان ۸۸ سال پیش را رهبر نهضت بازگشت به شاه امریکایی و محور امنیتی سیاسی امریکا ، امریکا خواهی ، مدرنیته خواهی غربی ، مظاهر فرهنگ غربی مثل ، سگ گردانی ، موزیک رپ و پاپ و هنر هالیوودی ، مد فرانسوی ، زندگی بدون ازدواج ، فمینیسم غربی ، برابری خواهی حقوقی ، گیاه خواری ، پیشرفت و پول و زندگی پر زرق و برق غربی خواهی ، … که همه از مظاهر قرن ۲۱ فرهنگ غربی است و مورد نظر جوان ایرانی ، بگردانند .
  میبدی در تلویزیون پارس و جمشید اسدی در برنامه لیمونادی میهن امشب بسیار تلاش کردند که ریشه یابی کنند از انچه ملاها به ایران اورند ، راز رهبر شدن خمینی را پیدا کنند ، علت رفتن شاه ، تزلزل در میان پشتیبانان غربی او را که کشور را در دست طوفان حوادث میدیدند ، علت اینکه حزب اقای اسدی که چپ روسی بود ، و چپ های روسی دیگر ، ملی مذهبی های هوادار شریعتی ، جبهه ملی ، روشنفکران ، وکلا ، هنرمندان رهبری خمینی را پذیرفتند ( به باور یا به مصلحت ) ، … اینکه چرا ملاها این چنین دوگانه هستند و پر تناقض و …. اما علیرغم تلاش منصفانه و متفاوتی که نشان دادن چون از پرداختن به یک پارامتر بسیار مهم در تاریخ ۳۰۰ ساله اخیر ایران ( روس و انگلیس ) و مخصوصا ۸۱ سال گذشته ایران ( شوروی ، بازوی جاسوسی و گوش به فرمان روسیه ان حزب توده و بعد فدایی و …) اگاهانه یا ناخود اگاه طفره رفتند ، باز نتوانستند نسل جوان ایرانی را مجاب کنند که چرا مردم ایران ، روشنفکران ، سیاست مدران برجسته اپوزیسیون از همه احزاب ( مخصوصا مارکسیست ها) ، نویسندگان ، هنرمندان ، شعرا ، وکلای دادگستری ، تحصیل کردگان در غرب (کنفدراسیون) ، ….. به رهبری مردی گردن نهادند که امروز همه او را ارتجاعی ، ضد زن ، ضد تمدن ، نا آشنا و دشمن هر چه در جهان امروز مدرن و نرمال است ، .. میدانند ؟
  آقای میبدی عزیز ! با این همه حرارت از ملاها ، تناقض موجود در شیعه ، دروغ گویی ، پنهان کاری ، توجیه همه چیز برای خودی و منافع نظام ، در عین حال حرام دانستن ان برای مردم … سخن گفتی با تعجب !
  بنده مانده ام فردی مثل شما که در این برنامه ها در کنار کسانی که خودشان را عقل کل میدانند ، از همه دسته ها مینشینی ، از اشپیگل خواندن و به روز بودن خود میگویی ، اما ایا هرگز قلعه حیوانات جرج ارول را نخوانده ای ؟ در مورد اینکه چه گونه همین تناقض ها ، تفسیر های به نفع ایدولوژی خودی و حرام دانستن ان برای مردم ، فرافکنی ها ، دروغ گویی ها ، پنهان کاری ها ، دزدیدن علم و تکنولوژی از رقیب و به نام خود سند زدن ها ، فریب دادن مردم و جهانیان ، ….. همگی در شوروی و مارکسیسم بود ! عینا !
  ملاها موجود عجیب و غریبی نیستند که از اسمان افتاده باشند . مثل استالین ، مثل قذافی ، مثل اسد ، مثل صدام ، مثل کیم ها ، مثل مادور ، …. هستند . تفاوت اینها با انها فقط در نوع دینی است که به ان میگویند باور دارند ، اما حقیقت این است که به ان هم باور ندارند . نه استالین مارکسیست است ، نه قذافی عرب ناسیونالیست ، نه مادور سوسیالیست بولیواری . چرا باید خامنف شیعه باشد . اگر هم بودند و این هم باشد ، باز هر دوی این دینها در درون خود تناقض دارند . مارکسیسم پر از تناقض است . تا به امروز حتی یک کشور نیست که در جهان کارگران در اثر جبر تاریخ ( نه نیروی نظامی امپریالیستی شوروی ، یا خدعه و کودتای لنین ، یا تروریسم چه گوارا ) اتوماتیک رهبر کشور شده و دیکتاتوری پرولتاریا تشکیل داده باشند . هر چه کشوری کارگر بیشتر داشته از مارکسیسم دورتر افتاده و سرمایه داری تر شده ( امریکا ، المان ، انگلیس ، فرانسه ، ژاپن ) . مارکسیسم هر جا بخواهد میگوید فلان گروه کارگر هستند (دکتر ، خواننده ، دانشمند ، فیلسوف ، روانشناس ، جامعه شناس ، شاعر ، مترجم ، دهقان ، … ) هر وقت نخواسته گفته ( خرده بورژوا ، بورژوا کمپرادور ، ….)
  د یکتاتوری خودش را عین دموکراسی دانسته ، دموکراسی را کارناوال بورژوازی ! از رژ و کرست خانم ها تا سبیل و لباس زیر اقایان دخالت کرده و بر انها برچسب مصرف بورژوازی زده تا اشعار فروغ فرخزاد و هنر هالیوودی تا نوشته ها و نظرات فلسفی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی بزرگان علم و ادب غیر کمونیست همه را کوبیده و به جای انها به به و چه چه گویی ستایش گران مزدور دیکتاتوری پرولتاریا را علم دیالکتیکی و ماتریالیسم ناب معرفی کرده . اگر این تناقض ها در مارکسیسم نبود ( مثل شیعه ) ، استالین و لنین و کاینوری و گلسرخی و کاسترو و چه گه وارا و چاوز و کیم و مائوو چائوشسکو و پوتین از دل ان به وجود نمی امدند ؟ پر از تناقض !
  جمشید اسدی عزیز ، به درستی فرمودید که خمینی حتی رهبر همه مذهبی ها هم نبود . فرمودید که آیات دیگری مثل شریعتمداری هم همپای او بودند ، فرمودید شریعتی و مطهری اختلافات اساسی داشتند ، بخش عمده ای از ملی مذهبی ها ، مجاهدین پیرو شریعتی بودند ، نفرمودید که طالقانی و بازرگان و بنی صدر و بسیاری دیگر هم انواع دیگری از همین مذهب را در سر داشتند . فرمودید که حزب شما به این دلیل که فکر میکرد از بلدوزر خمینی استفاده کند ، شاه را که متزلزل بود و استراتژی روشنی نداشت و کشور را ترک کرد و هم پیمانان خودش (لابد امریکا و انگلیس و فرانسه را میگویید ) را دچار تردید و نگرانی بسیار کرد به گونه ای که مجبور شدند به فکر جانشین دیگری باشند ، به درستی گفتید که امریکا و اروپا دنبال سرنگونی شاه نبودند و اصلا این گونه نیست که رهبر کشوری بنا به خواست قدرتهای خارجی عوض شود ، فرمودید که اسد یک نمونه است . نفرمودید مادورو هم نمونه است ، کیم هم نمونه است ، کاسترو هم نمونه است ، … نفرمودید اصلا در هیچ کجای این جهان امریکا متحد خودش را عوض نکرده ! نمی تواند عوض کند ، مگر جانشین ان بهتر و قوی تر باشد و نزد مردم مقبول تر و تازه بتواند منافع انها را تضمین کند . چرا سعودی ها را عوض نکرد ؟ چرا کره جنوبی را عوض نکر د؟
  اما در تحلیل جامع خودتان که منصفانه فرمودید همه احزاب و گروه ها حتی مارکسیست ها رهبری خمینی را پذیرفتند ( به مصلحت یا باور ) ، (به خدعه و یا نآ اگاهی ) ، … هرگز نگفتید چه گونه حزب توده که در تمام امور خود ( به گفته رهبران ان ، از طبری تا عمویی و بابک امیر خسروی و …) مستقیما از شوروی دستور می گرفت ، حتی رهبران این حزب توسط شوروی تعیین وخط مشی حزب هر چقدر ضد ایرانی و امپریالیستی و غلط بود از شوروی می امد ( اشغال آذربایجان ، کودتا علیه مصدق ، دفاع از خمینی ضد کاپیتولاسیون ، خمینی ضد امریکا ، اشغال کننده سفارت امریکا ، لو دادن کودتای نوژه ، …..) دنبال خمینی رفت ؟ همه رسانه های فارسی تحت کنترل اعضای حزب توده و فدایی در غرب امروز روی دو محور فرافکنی میکنند و مانع ائتلافی نظیر انچه در ۵۷ بود بین سلطنت طلبان ، ملیون ، مجاهدین می شوند
  ۱) به دروغ تبلیغ میکنند که شاه را امریکا برد
  ۲) تنها ملیون و لیبرال ها و مجاهدین بودند که رهبری خمینی را پذیرفتند ، فدایی و توده ای و بقیه مارکسیست ها هیچ نقشی نداشتند . از ان بدتر می گویند پس از سال ۵۸ که همه انها بیرون رفتند چرا توده ای ها و فدایی ها هنوز از این ملاها دفاع کردند ، از اعدام و اخراج و زندانی کردن همین ملیون و لیبرال ها و مجاهدین دفاع کردند !
  عزیزان من :
  هیچ تحلیلی از تاریخ معاصر ایران به جایی نمی رسد اگر نقش بارز شوروی در تمام امور همه کشورهای جهان ، مخصوصا ، مخصوصا ، مخصوصا ایران ( حیات خلوط روسیه ، سرزمینی که از پطر تا لنین و پوتین روس ها دنبال دست اندازی به ان بوده اند و خواهند بود ) وقتی روسیه برای یک پایگاه نظامی طرطوس یک میلیون سوری را کشت و شش میلیون را اواره و کشوری را با خاک یکسان کرد ، چه گونه در شمال ایران (خزر ، نفت و گاز ، معاملات پر سود نظامی ، اهمیت استراتژیکی نظامی ، عمق اول استراتژیک ، …) همین طور ساکت در این روز ها نشسته بود و ماستش را می خورد ؟ شما واقعا نا گاه هستید ؟ یا میترسید چیزی بگویید ؟ یا فکر میکنید مردم ایران مشتی ابله هستند که به این مزخرفات گوادلوپ و ۹ تن طلای مادورو و ۳۰ میلیارد دلار به سوریه ، ۱۶۸ میلیارد دلار به …… بخشیدن خزر ، خروج از بازار نفت ( به همراه لیبی ، ونزوئلا و عراق ) به نفع روسیه ، موشک های قلابی روسی و بنجل های روسی و چینی و …. و یا اینکه همه چیز تقصیر ایدولوژی شیعه ! رژیم است ، یا کارتر شاه را برد ، یا ملاها اسرائیلی هستند ، …. سر سوزنی باور میکنند ؟
  به زودی ضربتی سهمگین تر از انچه در ۹۶ و ۹۸ به پیکر ماشین تبلیغاتی روسیه و مارکسیست های روسی در ایران وارد امد ، بر پیکر ساده لوحها ، ترسو ها ، مصلحت چیانی که فکر میکنند، باز این فریب روسی در ایران کار میکند ، و شما می توانید یک رژیم روسی دیگر با مختصر تغییر در کارگزاران روسی ، و برداشتن یک حجاب و گذاشتن هزاران حجاب مارکسیستی دیگر ، به همین بازی فلسطینی ، اسد و قذافی و کاسترو و مادورو پرواری ، ریختن همه چیز مملکت به دهان گشاد روسیه ادامه دهید ؟ امریکا ستیزی را که دین مشترک ملاها (همه جناحها ) ، توده ایها ، فدایی ها ، گوادلوپیست ها ، ملی مذهبی ها ، همه اپوزیسیون قلابی روسی در لندن و برلین و پاریس و واشنگتن و …. است ، زنده نگه دارید ؟
  نه جوان ایرانی هیچ کدام از این یاوه ها را هر جور رنگی به ان بزنید ، مثل رنگهای چپ و اصلاح طلب و سازندگی و سبز و اعتدال و … نخواهد پذیرفت .
  یک انقلاب فرهنگی درایران شکل گرفته . من به همه کسانی که بیش از سی سال دارند توصیه میکنم به یک بازبینی منصفانه فارغ از ایدیولوژی ، باورها ، سوابق خود ، بپردازند . برای خودتان خوب است .
  این عصای روسی دوای پای لنگ شما نیست . ایران عوض شده . نسل جدید به زبان شما صحبت نمی کند . روسی بلد نیست . به هر چیزی که رنگ و بوی روسی داشته باشد و امریکا ستیز با دیده تردید مینگرد . اگه ملاها توانستند این مردم را عوض کنند ، شما هم می توانید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!