صفحه اصلی / اخبار / مهدکودک های یارانه ای کبک، الگویی عالی برای سراسر کانادا  

مهدکودک های یارانه ای کبک، الگویی عالی برای سراسر کانادا  

کبک- استیون پولوز، رئیس بانک مرکزی کانادا، با تحسین یارانه ای بودن مهدکودک های کبک، آن را ابزاری موثر برای مشارکت هرچه بیشتر زنان در بازار کار و بالطبع رشد اقتصادی کشور دانست.

او در سخنرانی روز سه شنبه گذشته در دانشگاه کوئینز (کینگستون/انتاریو)، مدل مقرون به صرفه و کم هزینه child care کبک را الگویی عالی برای سایر استان های کانادا معرفی کرد. زیرا مشارکت زنان جوان در بازار کار کبک را از 74 درصد در 20 سال قبل به 87 درصد در زمان حال افزایش داده است. این در حالیست که میزان مشارکت زنان جوان در بازار کار کشور 83 درصد است.

کمک به زنان، جوانان، اقوام نخستین، نومهاجران و کانادایی های دارای ناتوانی جسمی به ورود به بازار کار می تواند نیروی کار کشور را حدود نیم میلیون نفر افزایش بدهد. پولوز معتقد است که تشویق عده بیشتری از مردم به ورود به بازار کار می تواند رشد اقتصادی کشور را بدون افزایش تورم، بهبود بخشد.

پولوز گفت: اگر بتوانیم نرخ مشارکت زنان جوان در بازار کار کانادا را به سطح مشارکت زنان کبکی برسانیم، می توانیم 300 هزار نفر را به نیروی کار کشور اضافه کنیم.

با اینکه در لایحه جدید بودجه دولت فدرال، تدابیری برای افزایش مشارکت زنان در بازار کار در نظر گرفته شده، اما برخی از کارشناسان اقتصادی عدم تمایل دولت فدرال برای یارانه ای کردن child care در سراسر کشور را یکی از دلایل اصلی غیبت زنان جوان در بازار کار می دانند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *