اخباراخبار کانادا

مهاجرت، موضوعی حساس و مهم برای احزاب سیاسی کانادا در انتخابات سال آینده

اتاوا- طی چند ماه اخیر، موضوع مهاجرت و امنیت مرزها سر و صدای زیادی در کشور بر پا کرده است و احتمالا یکی از موضوعات داغ کمپین انتخابات سال آینده فدرال خواهد بود. اما همین مساله می تواند برای اندرو شیر (رهبر حزب محافظه کار کانادا) مشکل ایجاد کند.

نتیجه نظرسنجی اخیر Environics Institute نشان می دهد که 58 درصد از کانادایی ها، میزان پذیرش مهاجران را بیش از حد نمی دانند  و 76 درصد نیز تاثیر مهاجران بر اقتصاد کانادا را مثبت ارزیابی می کنند. از سوی دیگر نباید آن دسته از کانادایی هایی که خواهان کاهش تعداد مهاجران می باشند و بر لزوم پیروی مهاجران از <ارزش های کانادایی> تاکید می کنند را نادیده گرفت. این همان سیاستی است که حزب تازه تاسیسof Canada  People’s Party کانادا به رهبری ماکسیم برنیه (محافظه کار سابق) پیش گرفته است.

اندرو شیر و محافظه کاران از ابتدای هجوم پناهجویان غیرقانونی یا غیرمتعارف از مرزهای زمینی به کشور، دولت ترودو را به باد انتقاد گرفته و لیبرال ها را به نداشتن برنامه مناسب برای اسکان، اشتغال و همچنین ادغام صحیح پناهجویان در جامعه کانادایی متهم کرده اند. محافظه کاران تاکید می کنند که مخالف مهاجرت نیستند و خواهان کاهش تعداد مهاجران پذیرفته شده در سال نیز نمی باشند. اما برخی از حامیان حزب، از این سیاست حمایت نمی کنند. اینها کسانی هستند که در انتخابات سال آینده به حزب ماکسیم برنیه متمایل خواهند شد. این گرایش می تواند برای اندرو شیر و محافظه کاران گران تمام شود.

بد نیست بدانید که در نظرسنجی های اخیر، مهاجرت اولویت نخست نزد رای دهندگان نبوده است. تنها 5 درصد از کانادایی ها و 6 درصد از رای دهندگان محافظه کار این موضوع را در اولویت نخست قرار داده اند. از سوی دیگر، درصد کانادایی هایی که محیط زیست و تغییرات آب و هوایی را در اولویت قرار داده اند به 10 درصد افزایش یافته است. <اقتصاد> مهم ترین موضوع برای رای دهندگان کانادایی می باشد. بهداشت و درمان، مسایل اجتماعی، کارنامه دولت و اشتغالزایی نیز از اولویت بالا برخوردار می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0