املاک و مسکنمقالات

مهاجران چینی و ایرانی مالک گرانبهاترین خانه های ونکوور

جسی بینز- اخبار اقتصادی یاهو
بر اساس اعداد و ارقام نوینی که از سوی اداره آمار کانادا منتشر شده، مهاجران مالک 43 درصد از ملک و املاک مسکونی تورنتو هستند. این میزان برای ونکوور 37 درصد می باشد. در عین حال مهاجران به ترتیب 46 و 41 درصد ساکنان تورنتو و ونکوور را نشکیل می دهند. بااینهمه به نسبت جمعیت خود، در این دو بزرگترین بازار مربوطه صاحب خانه های مستقل (از هر دو طرف فاصله دار با سایر املاک) کمتری هستند. کمااینکه در ونکوور 39 درصد از کلیه مهاجران مالک، صاحب اینگونه خانه ها می باشند. حال آن که این میزان برای متولدین کانادا به 48 درصد افزایش پیدا می کند. در تورنتو نیز حدود نیمی از ملک و املاک متعلق به مهاجران، خانه های مستقل هستند. اما این میزان برای متولدین کانادا سر به 60 درصد می زند.
اریک سوانسون مدیراجرایی سازمان غیرانتفاعی و مستقل از احزاب موسوم به جنریشن اسکوییز که ادعا می کند کارش تلاش به نفع نسل جوان تر است، دراین پیوند می گوید: شایان توجه می باشد که اینگونه انتشارها و برنامه آمار مسکن کانادا سند و مدرکی برای این است، که دولت مرکزی مساله مسکن با بهای مناسب را جدی می گیرد. کمااینکه چند سال پیش جنریشن اسکوییز و سایرین خواستار اطلاعات بهتر و منظم تر از سوی همه سطوح دولت ها در این مورد بودند، که خریداران ملک و املاک محلی چه کسانی هستند. و اینک داریم چنین خواسته ای را عملی می کنیم. این خبری عالی به شمار می رود.
البته باید گفت، که اطلاعات منتشره مورد اشاره وضعیت اجتماعی- اقتصادی را مدنظر قرار نداده است. همچنین شامل خریداران خارجی ملک واملاک غیرمسکونی نمی شود. در عین حال به برهه زمانی 2016 تا 2017 پیوند دارد.
در ونکوور مهاجران صاحب ملک و املاک مسکونی گرانبهاتر هستند
نگاهی به خانه های با قیمت از 1 میلیون و 800 هزار دلار به بالا در ونکوور نشان می دهد، مهاجران صاحب املاکی می باشند که بهای آنها 255 هزار و 100 دلار از خانه های متولدین کانادا بیشتر است. این تفاوت برای مهاجرانی که اخیرا یعنی بین سال های 2009 تا 2016 به کانادا کوچ کرده اند، حتی بیشتر می باشد. کمااینکه این گروه مالک 5 درصد خانه های مستقل موجود در ونکوور هستند. این ملک و املاک به طور متوسط 2 میلیون و 300 هزار دلار قیمت دارند، که در مقایسه با مایملک متولدین کانادا به طور متوسط 823 هزار و 900 دلار گران تر هستند.
البته چنین وضعیتی در تورنتو وجود ندارد. زیرا املاک مهاجران این کلانشهر اندکی ارزان تر هستند. البته مایملک مهاجران اخیرا کوچ کرده، کمی گران تر می باشند.
از دیگر سو آنهایی که با استفاده از برنامه مهاجران سرمایه گذار کبک به ونکوور آمده اند، صاحب گران ترین خانه های مستقل با قیمت متوسط 3 میلیون و 300 هزار دلار هستند. این میزان برای کسانی که با برنامه های کارکنان ماهر آمده اند، 1 میلیون و 600 هزار دلار می باشد. در عین حال مهاجران چینی و ایرانی مالک گرانبهاترین خانه های مستقل هستند.
پل کرشا استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا می گوید: این اطلاعات نشان می دهند که موقعیت مناسب مداومی برای کاهش مالیات بر درآمد برخی از گروه ها به ویژه نسل جوان و اجاره نشین ها وجود دارد، که از وضعیت کنونی بازار مسکن آسیب می بینند. این کاهش می تواند از طریق افزایش مالیات بر ملک و املاک خیلی گران صورت بگیرد، که صاحب هایشان چه خارجی، چه مهاجر، و چه متولد کانادا باشند. زیرا تمرکز صرف بر میزان ثروتی که از سوی مهاجران به کانادا آورده می شود، سبب می گردد یک نکته مهم و بزرگ در مورد چیستان مسکن دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه مورد غفلت قرار بگیرد.
از دیگر سو گرچه در تورنتو نیز مهاجران مالک خانه های مستقل گرانبهاتر هستند، اما تفاوت ها کمتر بیان می شوند. کمااینکه اریک سوانسون خاطرنشان می کند: تفاوت بین تورنتو و ونکوور در این داده ها با گزارش های غیررسمی تر و غیرموثق ترهمخوانی دارد، که سال ها به ونکوور به عنوان جایگاه جذاب تر برای سرمایه جهانی به ویژه سرمایه چینی اشاره می کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0